Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prezydent wspólnie z gorzowskimi radnymi wprowadzili już wcześniej "Pakiet Pomocowy Gorzowska Dycha", w ramach którego na wsparcie gorzowskich przedsiębiorców przeznaczono milion złotych. Teraz również gorzowianie mogą wspomóc gorzowskich przedsiębiorców w przetrwaniu trudnego czasu pandemii.

Startuje projekt #RazemwKryzysie. Jego głównym celem jest zaangażowanie gorzowian w bezpośrednie wsparcie lokalnych przedsiębiorstw, a także zachęcenie przedsiębiorców do uruchomienia dodatkowej formy sprzedaży swoich usług w czasie, gdy realnie nie mogą ich realizować.

Projekt #RazemwKryzysie polega bowiem na sprzedaży przez lokalnych przedsiębiorców bonów o różnych nominałach na dowolne produkty i usługi z odroczonym terminem realizacji.

- Mieszkańcy wielokrotnie udowodnili, że w ciężkich chwilach potrafimy się jednoczyć. #RazemwKryzysie to wspólny projekt społecznej odpowiedzialności, dzięki któremu kupując bon na usługę z odroczonym terminem realizacji, można pomóc przetrwać tym, bez których rozwój Gorzowa nie byłby możliwy. #RazemwKryzysie to kolejny krok w ratowaniu lokalnego biznesu. Zróbmy ten krok razem - zachęca prezydent Jacek Wójcicki.

#RazemwKryzysie – jak to działa?

Ideą #RazemwKryzysie jest sprzedaż przez lokalnych przedsiębiorców bonów o różnych nominałach na dowolne produkty i usługi z odroczonym terminem realizacji. Umożliwienie takiego sposobu dystrybucji produktów i usług pozwoli generować przychód pozwalający przedsiębiorcy przetrwać. Zakupiony voucher nabywcy będą mogli wykorzystać w późniejszym terminie. Sprzedaż bonów będzie się odbywać bezpośrednio pomiędzy przedsiębiorcą zaangażowanym w akcję a mieszkańcem.

- Sytuacja epidemiczna wymusiła ograniczenia, które w szczególny sposób uderzają w lokalny biznes. To właśnie przedsiębiorcy są siłą Gorzowa, dlatego tak ważne są wzajemne działania wspierające, do których zachęcamy, które pozwolą im przetrwać i utrzymać klientów w tym trudnym czasie. Budujmy więzi lokalne, wspierajmy lokalny biznes, każdy z nas ma bowiem swoje ulubione restauracje w mieście, sklepy czy inne punkty usługowe. To także od nas zależy, jaka będzie jakość życia po ustaniu epidemii - zachęca Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent miasta ds. rozwoju. Miasto będzie wspierać tę społeczną inicjatywę.

#RazemwKryzysie#RazemwKryzysie Fot. Jan Wojtanowski/Urząd Miasta Gorzowa

Informacje dotyczące #RazemwKryzysie można znaleźć na stronie miasta w zakładce "#RazemwKryzysie" oraz na dedykowanej akcji stronie na Facebooku i Instagramie. Tam znajdzie się też baza firm biorących udział w akcji, mających w swojej ofercie bony z odroczonym terminem realizacji.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.