Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wartość darowizny to ponad 214 tys. zł. Łóżka są wypełnione tzw. panelami przeziernymi, co oznacza, że bez konieczności przekładania pacjenta z powodzeniem można na nich wykonywać wszelkiego rodzaju zdjęcia RTG (pod segmentem pleców znajduje się uchwyt na kasetę RTG).

Zaledwie jednym przyciskiem można ustawić blat w różnych pozycjach, także do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR), pozycji Trendelenburga (a także odwróconej pozycji Trendelenburga) oraz pozycji siedzącej (jako krzesło kardiologiczne). Opiekę nad pacjentem personelowi ułatwiają automatyczne, łatwo zwalniane, wspomagane sprężynami gazowymi barierki.

Specjalna konstrukcja łóżka zapobiega zsuwaniu się pacjenta w kierunku nóg, redukuje nacisk w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i zmniejsza ryzyko powstawania odleżyn.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.