Wierzymy, że festiwal się odbędzie. Przede wszystkim pozostańcie w swoich domach. To jest skuteczny sposób, aby opanować tę epidemię. Wytrwałości, kochani! - mówi Jurek Owsiak o tegorocznym Pol'and'Rock Festival, którego line-up powiększył się o kolejnego zagranicznego artystę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Coraz groźniejszej epidemii koronawirusa obawiają się też organizatorzy Pol'and'Rock Festivalu w Kostrzynie. Zgodnie z planem tegoroczna edycja ma się rozpocząć pod koniec lipca. Jurek Owsiak wierzy, że tak się stanie i wszyscy woodstockowicze znów spotkają się w atmosferze miłości i przyjaźni.

- Pamiętajcie jednak, że nie tylko wiara jest potrzebna, ale także wasza ogromna dyscyplina, która wymaga od was kompletnej zmiany waszego trybu życia. Możemy pokonać epidemię, ale musimy wspólnie zastosować się do wszystkich komunikatów i zarządzeń. Przede wszystkim pozostańcie w swoich domach. To jest skuteczny sposób, aby opanować tę epidemię - apeluje Owsiak na stronie Pol'and'Rock Festival.

Owsiak słusznie przekonuje, że dyscyplina pozwoli na zwalczenie koronawirusa, a co za tym idzie - organizację Najpiękniejszego Festiwalu Świata oraz innych masowych wydarzeń w Polsce i na świecie. - Wytrwałości, kochani! To pozwoli nam spotkać się na naszych ulubionych festiwalach.

Pol'and'Rock 2020. Wyzyskiwani ze Szkocji

Długogrającym albumem zadebiutowali w 1981 r. Jego nazwą jest jedno z najgorętszych haseł tamtych czasów, nadal aktualne "Punk's not Dead". Szkoci od tamtego momentu nagrali osiem punkowych, studyjnych krążków i cztery płyty z nagrywkami na żywo. Po drodze wciąż zmieniając styl grania na jeszcze cięższy i bardziej agresywny.

Pol'and'Rock Festival 2020. The Exploited kolejnym zapowiedzianym wykonawcą
Pol'and'Rock Festival 2020. The Exploited kolejnym zapowiedzianym wykonawcą  Fot. materiały organizatora

Wyzyskiwanymi, bo tak w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego nazywa się ich kapela, inspirowali się najlepsi, m.in. Slayer, który nagrywał covery ich utworów. - [To - red.] zespół, którego fani mogą zawsze liczyć na wybuchowe emocje na koncertach, stał się inspiracją dla pokoleń muzyków tworzących kapele takie jak Metallica, Anthrax czy Queens of The Stone Age.

Wokalistą jest Wattie Buchan, a jego brat Willie wymiata na perkusji. Basistą jest Irish Rob, a na "wiośle" gra Matt Pigeonboi Justice.

The Exploited podczas Pol'and'Rock Festival wystąpią na Dużej Scenie. Oprócz nich przyjadą: Organek, King Gizzard & The Lizard Wizard, Clutch, Pidżama Porno i Dropkick Murphys.

Pol'and'Rock Festival 2020 odbędzie się w terminie 30 lipca - 2 sierpnia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej