Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Seria prestiżowych sukcesów szachistów z gorzowskiego klubu trwa. Pamiętamy, że przed rokiem – w ostatnich mistrzostwach Polski seniorów – dwa pierwsze miejsca zajęli stilonowcy Kamil Dragun i Kacper Piorun.

Młodzież mistrzów na 2020 r. w kategoriach U16 i U18 wyłoniła w Szklarskiej Porębie i te zmagania zapamięta na długo. Dekoracja została przełożona na sierpień, a nagrody finansowe dla najlepszych powędrowały przelewami.

- Sytuacja w kraju i epidemia koronawirusa spowodowały, że już w trakcie mistrzostw zaczęło być najważniejsze, aby wszyscy młodzi ludzie jak najszybciej bezpiecznie wrócili do domów. Odbyło się ostatecznie osiem zamiast dziewięciu rund, a w końcówce zmagania znacznie przyspieszyły, rozegrano dwie rundy w ciągu jednego dnia - opowiadał Andrzej Modzelan, prezes i trener KSZ Stilon. - Najlepszy wynik osiągnął nasz wychowanek Kamil Dzida z rocznika 2005, który walczył z 16-latkami. Przewodził w stawce 50 zawodników praktycznie przez cały mistrzowski turniej. Dopiero w ostatniej rundzie pokonał go Tymon Czernek, nowy mistrz Polski w kategorii U16.

Opiekę nad gorzowskimi zawodnikami sprawował Aleksander Czerwoński.

WYNIKI MŁODZIEŻY Z KLUBU SZACHOWEGO STILON GORZÓW:

dziewczęta do 16 lat

  • 16. Zuzanna Siekańska

chłopcy do 16 lat

  • 3. Kamil Dzida (brązowy medal)
  • 9. Jakub Czechowski
  • 12. Michał Koziorowicz
  • 45. Maksymilian Majdański (wycofany po szóstej rundzie)

dziewczęta do 18 lat

  • 13. Paulina Raczykowska
  • 30. Emilka Załucka
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.