Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wyraża zgody na organizację sparingów do 1 kwietnia. - Nie ma zakazu na treningi. Chyba że całkowicie zostaną zamknięte obiekty sportowe. Tak już się stało we Wrocławiu - wyjaśnił Leszek Demski, przedstawiciel GKSŻ.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wczoraj usłyszeliśmy o odwołaniu gorzowskiego Memoriału Edwarda Jancarza i żużlowego meczu towarzyskiego Polska - Australia. Dziś została podjęta decyzja o zakazie wszelkich sparingów do 1 kwietnia.

„W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu, zwraca się do wszystkich organizatorów wydarzeń w zakresie działalności PZM z rekomendacją zawieszenia przeprowadzania zawodów, imprez oraz szkoleń do dnia 1 kwietnia 2020 r. Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wyraża zgody na organizację zawodów treningowych (sparingów) do dnia 1 kwietnia 2020 r. W zależności od rozwoju sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym, o dalszych zaleceniach będziemy informowali na bieżąco” - to wspólny komunikat PZM i GKSŻ.

A co z ewentualnymi treningami? - Trzeba wyraźnie rozróżnić sparingi od treningów - mówił Leszek Demski z GKSŻ dla serwisu www.polskizuzel.pl. - Kluby mają w tej chwili zakaz organizowania sparingów, a więc imprez biletowanych, na których obecny jest sędzia i spiker. W tej chwili nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby odbywały się treningi w ramach przygotowań do nowego sezonu. Może zdarzyć się tak, że prezydent miasta lub premier zamkną całkowicie obiekty sportowe. Tak stało się już we Wrocławiu. Wtedy kluby żużlowe nie będą mogły organizować nawet treningów, ale na razie takiego zakazu ze strony GKSŻ i PZM nie ma.

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji, ale w tym momencie, po decyzjach opisanych powyżej, pewne jest, że rozgrywki żużlowej PGE Ekstraligi zostaną opóźnione. 1. kolejka miała przecież ruszyć już 3 kwietnia. Kiedy zobaczymy pierwsze mecze? Słyszymy od prezesów ekstraklasy, że być może dopiero w maju lub czerwcu. Nikt nie zgodzi się na jazdę przy pustych trybunach.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej