Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

UWAGA! W związku z epidemią koronawirusa imprezy klubowe również zostały odwołane

Sejf to klimatyczny klub w dawnej kasie Łaźni Miejskiej. Warto już zaplanować sobie weekend w Sejfie i przyjść na kameralne imprezy. A co się będzie działo?

Po prostu lubi publiczność

Najpierw w piątek, 13 marca do Sejfu zawita Brendan Lewes (UK). Koncert o godz. 20, bilety 15 zł.

Brytyjczyk jest właśnie w trasie koncertowej po Europie. A trasa to ciekawa, bo wiedzie przez bardzo różne miejsca. Sale koncertowe, kluby? Tak, ale też zdążył już zagrać np. dla publiczności w prywatnym mieszkaniu na wsi pod Wągrowcem. Ten gość po prostu uwielbia występy na żywo! Jednego dnia gra w XVII-wiecznym kościele, a następnego w wędzarni ryb. Chce prezentować swoją muzykę coraz to nowym słuchaczom. A jest to muzyka, którą można opisać jako akustyczny folk zmieszany z opowieściami i żartami płynącymi ze sceny.

W ciągu ostatnich czterech lat Brendan Lewes dał ponad 300 koncertów w różnych częściach Europy. A w Polsce jest pod opieką Agencji Koncertowej Borówka Music (ww.facebook.com/borowkamusic)

Archeologia pamięci vol. 3: Pocztówki

W niedzielę, 15 marca o godz. 18 w Sejfie kolejne spotkanie z Robertem Piotrowskim z cyklu Biuro Tłumaczeń Historii (wstęp 10 zł). Tym razem temat bardzo wdzięczny i zawsze ciekawy: pocztówki, widokówki z dawnego Landsbergu. - To wciąż wracające kultowe nośniki historii. Patrzymy na nie od 30 lat legalnie, wcześniej były niedostępne. Skąd się wzięły, kiedy i do czego służyły? Kto je produkował i jak dobierano motywy? A czy dziś dobrze potrafimy je zinterpretować, czy nie dajemy się im oszukać? - te pytania zadaje sobie i nam znany historyk, znawca historii miasta. I oczywiście poszukuje na nie odpowiedzi.

Skrzypek i pianista w Sejfie

Tuż po spotkaniu z Robertem Piotrowskim odbędzie się koncert dwóch niemieckich muzyków. Tobias Preisig & Jan Wagner (DE) wystąpią w niedzielę, 15 marca o godz. 20 (wstęp 20 zł).

Obaj muzycy wyruszają w pierwszą polską trasę koncertową. "Ambientowe struktury, minimalistyczne, hipnotyczne loopy i dronowe faktury" to wszystko, co czeka widzów w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Gorzowie. Podczas koncertu muzycy zaprezentują materiały ze swoich najnowszych solowych wydawnictw: Driver i Nummern.

Tobias Preisig jest szwajcarskim skrzypkiem, kompozytorem i improwizatorem zamieszkałym w Berlinie. Jego muzyka eksploruje skrzyżowanie eksperymentalnej, ambientowej elektroniki z muzyką współczesną. Tobias występuje solo, jest także członkiem i twórcą projektów Egopusher (z Alessandro Giannellim) i Levitation (ze Stefanem Rusconim). W ostatnim czasie współpracował także z Colinem Stetsonem (przy interpretacjach III symfonii pieśni żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego - "Sorrow"), The Cinematic Orchestra, Dieterem Meierem i Janem Bangiem.

Jan Wagner jest pianistą, producentem i realizatorem dźwięku. W swojej solowej twórczości odkrywa prostotę ekspresji, która maksymalizuje emocjonalną prawdę każdej kompozycji.

Fascynuje go muzyka ukryta pod powierzchnią: nakładające się tekstury i dźwięki tworzone przez mechanizm fortepianu (kliknięcia, skrzypienia itp.). Przez lata Jan miksował wiele nagrań dla berlińskiej wytwórni Ostgut, związanej z legendarnym klubem Berghain, co może tłumaczyć jego skłonności do minimalizmu oraz zaangażowanie w wydajność dźwiękową i bezpośredniość. Od ponad dekady pracuje w legendarnym Faust Studio Scheer wraz z Hansem Joachimem Irmlerem. Można go również często spotkać w Hitipapa Studio Poli Roy i Judith Holoferenes.

I podsumowanie w pigułce:

13 marca, piątek - Brendan Lewes (UK). Koncert o godz. 20, bilety 15 zł.

15 marca, niedziela - Spotkanie z Robertem Piotrowskim z cyklu Biuro Tłumaczeń Historii, godz. 18, wstęp 10 zł.

15 marca, niedziela  - Tobias Preisig & Jan Wagner (DE), godz. 20, wstęp 20 zł.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.