Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wczoraj w Zielonej Górze potwierdzono pierwsze w Polsce zakażenie koronawirusem, a dziś prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję „o wstrzymaniu od czwartku 5 marca organizacji imprez miejskich, gromadzących większą publiczność, na czas dwóch tygodni. Decyzja ma charakter profilaktyczny, służby miejskie będą obserwować sytuację i oceniać, czy podjęta decyzja ma wpływ na bezpieczeństwo”. Identyczną decyzję podjął samorząd województwa lubuskiego.

Od tego momentu poszczególne instytucje postanowiły zastosować się do zaleceń, informując o odwołaniu wcześniej zaplanowanych imprez, w wielu przypadkach z wyprzedanymi salami.

Poniżej kilka z komunikatów.

Filharmonia Gorzowska

  • „Nie odbędą się koncerty zaplanowane w okresie 6-18 marca. Wszystkie bilety zakupione w naszej instytucji podlegają zwrotowi w kasie. Kasa czynna jest od wtorku do piątku w godz. 12-17. Przepraszamy za powstałe niedogodności. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 533 343 316 lub 95 739 27 00”.

Teatr im. J. Osterwy

  • „Zgodnie z decyzją prezydenta, teatr odwołuje wszystkie planowane w tym czasie spektakle, tj. od 4.03.2020 do 18.03.2020. Zasady zwrotu biletów zostaną podane w późniejszym terminie”.

Kino 60 Krzeseł

  • „Informujemy, iż zawieszamy w terminie od 5 do 18 marca wernisaże wystaw oraz projekcje kinowe. Seanse, które się nie odbędą, zostaną przeniesione na późniejszy termin. Po ogłoszeniu nowego harmonogramu projekcji w pierwszej kolejności honorowane będą bilety zakupione na seanse, które się nie odbyły. Widzów, którzy nie będą mogli z nich skorzystać, zapraszamy po odbiór zaproszeń do kasy kina”.

Miejskie Centrum Kultury

  • W MCK i jego filiach nie odbędą się następujące wydarzenia zaplanowane w okresie 6-18 marca: Spotkania z OFFTeatrem, wernisaż wystawy „Akwarele Urszuli Kołodziejczak”, Wielokulturowy Dzień Kobiet, warsztaty ceramiczne dla dorosłych, zajęcia choreoterapii, koncert z okazji Dnia Kobiet, Pracownia Rękodzieła Artystycznego - warsztaty, wieczorek „Jak się bawić, to się bawić”, antropologiczne poznawanie świata, spotkanie z grami planszowymi, „Kąpiel w dźwiękach”, warsztaty parzenia herbaty, warsztaty ceramiczne dla dzieci, „W kobiecym kręgu”- warsztaty, „Seniorska środa”.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta

  • „Na podstawie komunikatu zarządu województwa lubuskiego, od dnia 4 marca 2020 r., na okres 14 dni, odwołuję wszystkie imprezy w Bibliotece Herberta z udziałem publiczności. Dyrektor Sławomir Szenwald”.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.