Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W związku z potwierdzeniem zaistnienia przypadku koronawirusa w województwie lubuskim prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki spotkał się w czwartek z przedstawicielami Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zarażony jest 66-letni mieszkaniec Cybinki, mężczyzna niedawno bawił się na karnawale w zachodnich Niemczech. Aktualnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

Po spotkaniu otrzymaliśmy komunikat. „Prezydent Gorzowa podjął decyzję o wstrzymaniu od czwartku 5 marca organizacji imprez miejskich, gromadzących większą publiczność, na czas dwóch tygodni. Decyzja ma charakter profilaktyczny, służby miejskie będą obserwować sytuację i oceniać, czy podjęta decyzja ma wpływ na bezpieczeństwo”.

- Apelujemy o zdrowy rozsądek i zachowanie wszelkich środków ostrożności - powiedział Wiesław Ciepiela, rzecznik urzędu miasta. - Chodzi o imprezy gromadzące dużą publiczność, kilkaset osób. Jeśli w miejskich instytucjach odbywają się jakieś warsztaty czy spotkania, to w tej chwili nie ma przeszkód, aby je wciąż organizować.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.