39-latek, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, rozbił swój samochód i próbował się ukryć. Teraz grożą mu konsekwencje związane z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowaniem kolizji drogowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Post. Marlena Włodarczyk z gorzowskiej komendy miejskiej i post. Błażej Pelc z komendy w Dzierżoniowie służbę w policji pełnią od niedawna, w grudniu 2019 r. zakończyli kurs podstawowy. Mimo tak krótkiego stażu w mundurze zdążyli już udowodnić, że są policjantami z krwi i kości.

W miniony weekend młodzi policjanci, spędzając wspólnie czas wolny, jechali samochodem przez Santoczno. W pewnym momencie zauważyli osobowego volkswagena, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy.

- Ruszyli za tym pojazdem, który po chwili się zatrzymał. Znajdowało się w nim dwóch mężczyzn - opowiadał sierż. szt. Mateusz Sławek z zespołu prasowego KWP w Gorzowie. - Post. Marlena Włodarczyk postanowiła wykorzystać okazję i podbiegła do kierowcy, aby zabrać mu kluczyki. Gdy próbowała otworzyć drzwi pojazdu, ten gwałtownie ruszył. Młodzi funkcjonariusze nie odpuścili. Po przejechaniu kilkuset metrów para zauważyła rozbitego na słupie energetycznym volkswagena, w którym nikogo nie było. Policjanci zaczęli szukać uciekinierów i już po krótkiej chwili zatrzymali pierwszego z nich. Był to pasażer pojazdu. W jego zatrzymaniu pomógł znajdujący się nieopodal brat policjantki, któremu przekazała wizerunek mężczyzny. Do działań włączyli się kolejni mundurowi. Funkcjonariusze ustalili adres zamieszkania kierowcy volkswagena i odnaleźli go właśnie w domu. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód zabezpieczony. 39-latkowi grożą konsekwencje związane z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowaniem kolizji drogowej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej