Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z inicjatywą wyszli właśnie działacze Olimpii, postanowili połączyć bal siatkarski z wyborem siatkarza 50-lecia w województwie lubuskim. Cały projekt udało się doprowadzić do końca, a finał mieliśmy w miniony weekend, w Hotelu Woiński Spa w Lubniewicach.

Roman Bartuzi, Karol Hachuła, Dawid Murek, Krzysztof Gierczyński, Roman Borówko, Ireneusz Kłos... Lubuska siatkówka sięgała wyżyn, o czym świadczą powyższe nazwiska, a także najlepsza trójka, która zyskała najwięcej głosów.

Wygrał Sebastian Świderski, wychowanek Znicza Gorzów, a potem jeden z najlepszych graczy w historii Stilonu Gorzów. Od niespełna pięciu lat prezes Zaksy Kędzierzyn-Koźle, jednego z najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Polsce.

Za Świderskim znaleźli się Bartłomiej Bołądź, który w wieku juniora grał w GTPS Gorzów, a obecnie reprezentuje Ślepsk Suwałki, a także Paweł Maciejewicz, wychowanek Stilonu, wicemistrz kraju z gorzowską drużyną, a później jedna z ważnych postaci Skry Bełchatów. Aktualnie grający trener trzecioligowego Żaka Krzeszyce.

„Mamy marzenie, by lubuska siatkówka powróciła tam, gdzie jej miejsce, czyli na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce. Jak mawia Daniel Castellani, solidarność to podstawa siatkówki, dlatego zaprosiliśmy wszystkich miłośników tej wspaniałej dyscypliny do udziału w 1. Lubuskim Balu Siatkarskim, na którym nie zabrakło rozmów, dobrej zabawy i powrotów we wspomnieniach do najlepszych chwil z dawnych czasów. Wierzymy, że wspólne spotkanie, integracja ludzi, dla których lubuska siatkówka nie jest obojętna, przybliży nas do realizacji tego marzenia, bo łączy nas miłość do siatkówki” - takimi słowami organizatorzy zapraszali do Lubniewic. Trzymamy kciuki, aby i w naszym regionie wróciły czasy Świderskiego, Bartuziego czy Murka. Niestety obecnie w Gorzowie mamy zespoły ledwie na czwartym poziomie rozgrywkowym. Na dziś najbliżej jest właśnie Olimpia Sulęcin, która po roku chce powrócić na zaplecze ekstraklasy.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.