Ostrzeżenie dla Gorzowa i większości kraju już obowiązuje. Dziś porywy mogą sięgnąć 80 km na godz., a w niedzielę wieczorem i później w nocy z niedzieli na poniedziałek - 90 km na godz.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed silnym wiatrem w województwie lubuskim, a także w niemal całej Polsce. Wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali.

Dziś od południa do niedzieli do godz. 3 IMGW przewiduje „wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km na godz. do 40 km na godz., w porywach do 80 km na godz., z południowego-zachodu i zachodu."

Niedziela w Gorzowie i okolicach, jeśli chodzi o wiatr, będzie spokojniejsza, choć bardzo deszczowa. Wichury wrócą jutro wieczorem i w nocy z niedzieli na poniedziałek.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km na godz. do 35 km na godz., w porywach do 90 km na godz., z południowego-zachodu i zachodu.” - zapowiada Marek Pruchniewicz, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej