W kolejnym sparingu piłkarze nożni Warty Gorzów zremisowali z Pogonią II w Szczecinie 3:3. Rywale aktualnie zajmują dziesiąte miejsce w trzeciej lidze. Dziś dla warciarzy ważne wydarzenie. Oficjalne otwarcie boisk przy ul. Żwirowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trzy nowe boiska piłkarskie. Dwa boiska o wymiarach 60 na 100 m (jedno ze sztuczną nawierzchnią i z oświetleniem, drugie z naturalną nawierzchnią, bez oświetlenia) oraz tzw. orlik, ze sztuczną nawierzchnią, o wymiarach 30 na 60 metrów. Zbudowane zostanie też zaplecze socjalne z szatniami i natryskami oraz parking samochodowy. W tym przypadku hasło warciarzy, że historia rodzi się na naszych oczach, wcale nie jest przesadzone.

Uroczyste otwarcie jest zaplanowane dziś na godz. 17. Nie ma specjalnego meczu seniorów, ale grają orlicy z futbolowymi firmami z całej Polski - Legią Warszawa, Widzewem Łódź, Górnikiem Zabrze czy Pogonią Szczecin.

- To dzięki olbrzymiej pasji prezesa klubu Zbigniewa Pakuły, Warta rośnie w siłę, wraca na ważne miejsce na mapie piłkarskiej - z uznaniem mówił o swoim szefie, trener pierwszej drużyny Paweł Wójcik.

Prezes Pakuła zdążył się już tej zimy oddać do dyspozycji klubu, bo „brak jest możliwości współpracy z władzami miasta Gorzowa, a to uniemożliwia i nie rokuje poprawy dla dalszego rozwoju klubu na wyższym poziomie sportowym.”.

To była bardzo emocjonalna reakcja na podział miejskich pieniędzy na 2020 r., gdzie okazało się, że gorzowska piłka nożna naprawdę nie ma łatwo. Prezes Warty po tygodniu wycofał swoją dymisję, przeprosił tych, którzy poczuli się urażeni. „Jednocześnie dziękuję za ogromne wsparcie. Jest to dla mnie dowód na to, że to co robię dla naszej młodzieży ma sens i znajduje poparcie wśród ludzi. Podjąłem decyzję o zawieszeniu rezygnacji do końca sezonu 2019/20. Chcę dokończyć dzieło, którego się podjąłem. Mając na celu dalszy rozwój piłki nożnej w Gorzowie, dołożę wszelkich starań, aby ta dyscyplina sportu pięła się w górę wraz ze wsparciem lokalnych władz oraz liczę na rozsądną debatę na temat zmian (ulepszenia) zapisów dotyczących dotowania sportu w Gorzowie.”

Kadrowo warciarze nic przez zimę nie stracili. - Myślimy dalej, cały czas rozmawiamy z zawodnikami już o kolejnym sezonie, po ewentualnym awansie, bo myślę, że trzy czwarte obecnego składu, tak pracując jak teraz, spokojnie poradzi sobie w trzeciej lidze - powiedział trener Wójcik. - Mierzymy wysoko, bo tak trzeba, ale oczywiście to jest tylko sport i w przypadku innego scenariusza Warta na pewno się nie skończy. Na razie to my jesteśmy liderem, chcemy być wiosną jeszcze groźniejsi, a mamy na to duży potencjał. Niewielka przewaga w tabeli powoduje, że cały czas mamy się na baczności. Nie chodzi tylko o samą drużynę, ale wszystkie osoby, które walczą za Wartę i jej rozwój. Tu nie można się skupiać tylko na nas, bo uważam, że cały czas mocna będzie także Carina Gubin. Trzy czołowe zespoły po rundzie jesiennej bardzo przewyższają pozostałych. Emocji z pewnością nie zabraknie do samego końca rundy rewanżowej, to dobra wiadomość dla kibiców.

Wójcik nie przywiązuje na razie większej wagi do wyników gier towarzyskich, gdzie liderzy lubuskiej czwartej ligi tracili nawet po kilka goli. - Postawiliśmy na zupełnie inne przygotowania. Spotkaliśmy się wcześniej, trenowaliśmy więcej, pojechaliśmy na obóz, co na tym poziomie jest czymś zupełnie wyjątkowym. Dlaczego? Wiemy jaka jest letnia przerwa, tam na nic nie ma czasu, część zadań trzeba było przełożyć na zimę i zawodnicy już to doceniają. W tej chwili dajemy najwyżej 70 procent naszej wartości. Mamy trzy tygodnie do pierwszego meczu, aby pokazać 100 procent - zakończył szkoleniowiec gorzowskiej drużyny.

PROGRAM 16. KOLEJKI LUBUSKIEJ CZWARTEJ LIGI:

sobota, 14 marca

STILON PROSUPPORT GORZÓW - ZAP Syrena Zbąszynek, Polonia Słubice - WARTA GORZÓW, Pogoń Świebodzin - Meprozet Stare Kurowo, Carina Gubin - Piast Iłowa, Spójnia Ośno Lubuskie - Pogoń Skwierzyna, Ilanka Rzepin - Tęcza Krosno Odrzańskie, Dąb Przybyszów - TS Przylep, Korona Kożuchów - Czarni Żagań.

 • 1. WARTA GORZÓW 15 40 57:9
 • 2. STILON PROSUPPORT GORZÓW 15 37 48:15
 • 3. Carina Gubin 15 34 42:15
 • 4. Polonia Słubice 15 27 40:24
 • 5. Spójnia Ośno Lubuskie 15 23 23:24
 • 6. Pogoń Skwierzyna 15 23 30:32
 • 7. Dąb Przybyszów 15 23 37:24
 • 8. Korona Kożuchów 15 21 17:32
 • 9. ZAP Syrena Zbąszynek 15 21 28:28
 • 10. Meprozet Stare Kurowo 15 16 24:29
 • 11. Lechia II Zielona Góra 15 16 26:32
 • 12. Ilanka Rzepin 15 14 17:42
 • 13. Czarni Żagań 15 14 22:36
 • 14. Piast Iłowa 15 14 25:34
 • 15. Pogoń Świebodzin 15 13 23:40
 • 16. Tęcza Krosno Odrzańskie 15 7 16:59

Po styczniowej fuzji, w rundzie wiosennej zamiast TS Przylep będziemy mieli rezerwy trzecioligowej Lechii Zielona Góra. Najlepszy zespół wywalczy sobie prawo gry w trzeciej lidze.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej