W ramach 15. edycji Kultury Dostępnej, w odpowiedzi na potrzeby widzów starszych oraz niedosłyszących, sieć kin Helios - także w Gorzowie - zaprasza na wybrane seanse w wersji z polskimi napisami. Do repertuaru trafiły najgłośniejsze polskie filmy z ostatnich miesięcy, między innymi: "Ikar. Legenda Mietka Kosza", "Pan T." czy "Ukryta gra". Bilety kosztują 10 zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wszystkim melomanom przypadnie do gustu dzieło Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, w którym Dawid Ogrodnik wciela się w geniusza jazzowego. Przebojowa komedia „Na bank się uda” w reżyserii Szymona Jakubowskiego z pewnością rozbawi fanów przewrotnych kryminałów. „Pan T.” to z kolei przesycona nostalgią podróż do niezwykłego świata, w którym pisarze i poeci artystycznej bohemy zasiadywali w knajpach i kawiarniach, ukradkiem komentując zło otaczającej ich rzeczywistości.

W repertuarze nie zabraknie także filmów o tematyce historycznej. 27 lutego zaprezentowany zostanie „Piłsudski” z Borysem Szycem w roli tytułowej, któremu partnerują Magdalena Boczarska oraz Maria Dębska. 12 marca widzowie zobaczą film w reżyserii Władysława Pasikowskiego „Kurier”, opowiadający poruszającą historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Akcja filmu „Ukryta gra” rozgrywa się natomiast w czasie zimnej wojny. Amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi.

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.kulturadostepna.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej