Halowe mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych U18 i U20 odbyły się w Toruniu. Lekkoatleci AZS AWF Gorzów wywalczyli w nich trzy złote medale i dwa brązowe, a przedstawiciele ALKS AJP Gorzów - jeden złoty i dwa brązowe.

Kornelia Lesiewicz z AZS AWF 14 sierpnia skończy dopiero 17 lat, a właśnie podczas halowych mistrzostw dwa razy biła rekord Polski w biegu na 300 metrów i to od razu w kategoriach wiekowych U18 i U20. Jej wynik - równe 38 sekund - to aktualnie ścisła, światowa czołówka na tym dystansie wśród juniorek młodszych i numer jeden w Europie. W finale gorzowianka zdeklasowała rywalki.

- Nie spodziewałam się, że uzyskam taki wynik, biegłam po medal. To fantastyczne uczucie poprawić swój rekord - mówiła Lesiewicz. - Rekordy dzień po dniu, do tego obronione mistrzostwo Polski. To idealny moment, aby podziękować tym, którzy się do tego przyczynili. Przede wszystkim trenerowi Sebastianowi Papudze, z którym od trzech lat wytrwale dążę do określonych celów.

Anna Kiełbasińska (37,02), Justyna Święty-Ersetic (37,39), Patrycja Wyciszkiewicz (37,67)... Na nowej liście najlepszych Polek w historii w biegu na 300 metrów Lesiewicz jest aktualnie ósma. Przed nią jeszcze m.in. inna gorzowianka Natalia Kaczmarek (37,99).

Młodsza siostra Natalii, lekkoatletka ALKS AJP Gorzów Alicja Kaczmarek (trener Tomasz Saska), w Toruniu wygrała finał biegu na 400 metrów, w kategorii U20. Zwycięstwo wyrwała rzutem na taśmę, minimalnie pokonując Wiktorię Drozd. Złota medalistka uzyskała czas 55,70, srebrna 55,74. Brązowy medal odebrała Paulina Kosikowska z AZS AWF Gorzów - 56,67.

Dwa złote medale zdobyli chodziarze AZS AWF. Magdalena Żelazna (trenerka Agnieszka Woźniak) wygrała na 3 km w kategorii U18, a Tomasz Strzeszewski (trener Sebastian Papuga) zwyciężył na 5 km w kategorii U20.

Brązowe krążki dorzucili jeszcze Wiktoria Krasicka z AZS AWF (trenerka Izabela Zaleska-Posmyk) w trójskoku, Kornelia Sura z ALKS AJP w pięcioboju oraz Bartosz Sołtysiak, Kornelia Sura, Alicja Kaczmarek i Daniel Sołtysiak (wszyscy ALKS AJP) w rywalizacji 4x400 metrów sztafet mieszanych.

Medali i wartościowych wyników mogło być jeszcze więcej. Z powodu choroby do Torunia nie mogła pojechać Olga Rzeszewska, faworytka biegu na 200 metrów w kategorii U20.