Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szpital otrzymał łącznie 35 łóżek razem z materacami, kołdrami, poduszkami i dwoma kompletami pościeli, 35 szafek nocnych i 20 puf. Wartość darów będzie znana w marcu br. – Meble są już u nas, teraz czekamy na rozliczenie – informuje lecznica.

– Tym samym Fundacja WOŚP zajęła się obszarem w systemie opieki zdrowotnej w Polsce, który od lat zmaga się z problemami niedofinansowania, zbyt niskiej wyceny procedur, braku wyposażenia, braku wykwalifikowanego personelu, niewystarczającej liczby miejsc w oddziałach – pisze szpital na swojej stronie.

W poprzednich latach WOŚP również wspierał międzyrzecki szpital. W 2017 r. przekazał sprzęt o wartości ok. 287 tys. zł – łóżka elektryczne, materace odleżynowe, sprzęt w postaci ssaków, podnośników i foteli kąpielowych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.