Przez cały kraj przeszedł orkan "Sabine". W nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy odnotowali 59 zdarzeń na terenie całego województwa lubuskiego. W najbliższych godzinach w Gorzowie i okolicach wciąż będzie mocno wiało.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mimo bardzo silnej wichury w województwie lubuskim nie doszło do poważniejszych zdarzeń. W nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy interweniowali 59 razy. Najczęściej w powiatach gorzowskim i żarskim.

– W zdecydowanej większości były to spadające gałęzie drzew. Nie doszło do żadnych wypadków, nikt nie ucierpiał – informuje starszy kapitan Dariusz Szymura, rzecznik prasowy wojewódzkiej straży pożarnej.

Orkan „Sabine” w dalszym ciągu będzie dawał się nam we znaki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed wichurą w całym kraju, ale na szczęście w poniedziałek rano obniżył ostrzeżenie z drugiego do pierwszego stopnia. Obowiązuje ono do godz. 19.

„Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km na godz. do 40 km na godz., w porywach do 90 km na godz. z południowego zachodu i zachodu. Kolejne ostrzeżenie na silny wiatr może być wydane na drugą połowę nocy z poniedziałku na wtorek” - informuje IMGW.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej