Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed silnym wiatrem w województwie lubuskim, a także w niemal całej Polsce. Ostrzeżenie jest drugiego stopnia w trzystopniowej skali.

„Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km na godz. do 45 km na godz., w porywach do 95 km na godz., lokalnie do 100 km na godz., w nocy z południa i południowego zachodu, w dzień z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejszy wiatr na ranem oraz ponownie po południu. Uwaga: ostrzeżenie może być kontynuowane.” - informuje IMGW.

Lubuscy Łowcy Burz, grupa meteorologów, geografów pasjonatów, którzy bardzo rzadko mylą się w swoim prognozach, codziennie podają dokładnie uzupełnienie prognoz IMGW. Wyjaśniają zjawiska atmosferyczne i przewidują dokładny czas i siłę ich wystąpienia. Oni również niedawno uaktualnili swoje informacje o „Sabine”.

„W zachodnich Niemczech już notuje się pierwsze szkody w postaci powalonych drzew i przerw w dostawie energii elektrycznej. Zgodnie z najnowszymi wyliczeniami fala silnego wiatru powinna wkraczać nad region po godzinie 18 i do godziny 6 nad ranem będzie przybierać na sile. Porywy południowo-zachodniego wiatru będą dochodzić do 80-90 km na godz. i miejscami te wartości przekraczać. Ponadto, jeśli wyliczenia modeli numerycznych się sprawdzą, to dziś w nocy między godziną 3 a 6 od północnego zachodu zacznie postępować wyraźnie zarysowana na załączonej grafice linia szkwału, podczas przechodzenia której porywy wiatru mogą przekraczać nawet 100 km na godz., a dodatkowo mogą pojawić się wyładowania atmosferyczne, dlatego ponownie apelujemy do Państwa o ostrożność, ponieważ jest to już ostatni moment do tego, aby odpowiednio się przygotować do niebezpiecznej pogody!” - informują Lubuscy Łowcy Burz. Pełna informacja na ich profilu facebookowym.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.