Duża niespodzianka i fantastyczne osiągnięcie naszych saneczkarzy, juniorów młodszych z UKS Nowiny Wielkie. Kacper Imiołek i Łukasz Maćkała wygrali zawody pucharowe w niemieckim Wintenbergu, a w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata znaleźli się na trzeciej pozycji, zabrali "brązowe kule".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czwórka nastolatków mieszka w okolicach Gorzowa, wszyscy reprezentują UKS Nowiny Wielkie i trafili do reprezentacji Polski juniorów młodszych. Zjeżdżają na sankach w lodowych rynnach dwójkami, coraz szybciej i z lepszym skutkiem.

Nikola Domowicz w sierpniu skończy 18 lat, Dominika Piwkowska jest o niecały rok młodsza. Kacper Imiołek w styczniu został 18-latkiem, a Łukasz Maćkała osiągnie pełnoletność 2 stycznia 2021 r.

Na niedawnych Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Imiołek i Maćkała w saneczkarskich dwójkach zajęli czwartą pozycję, byli mniej niż sekundę od podium.

Puste sanki Ewy i Natalii. Uczestniczki igrzysk olimpijskich zakończyły kariery

Na ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata, młodzi zawodnicy z podgorzowskich Nowin pokonali wszystkich. Po raz pierwszy za naszymi reprezentantami na podium stanęli reprezentanci krajów, którzy posiadają tory lodowe sztucznie mrożone i mogą oddawać nieporównywalnie więcej ślizgów treningowych. Zwycięstwo w PŚ świadczy o stabilności i dużych możliwościach naszej reprezentacyjnej dwójki.

W punkcji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2019/20 Imiołek i Maćkała uplasowali się na trzecim miejscu, zdobywając „brązowe kule”.

– To piękne, historyczne wyniki, z całą pewnością niespodziewane – podsumował Krzysztof Lipiński, trener z Nowin. – Znakomity wstęp do być może następnych, wyjątkowych historii, które napiszą zawodnicy i zawodniczki z naszego klubu. Oby również na igrzyskach olimpijskich. Do tego potrzeba jednak dużo pracy, bardzo wielu ślizgów i kolejnych doświadczeń w rywalizacji w następnych kategoriach wiekowych, aby dojść do mistrzowskiego poziomu w seniorach.

Dwójka dziewcząt z UKS Nowiny Wielkie – Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska – w Wintenbergu uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu. To był ich najlepszy pucharowy wynik w tym sezonie. W klasyfikacji generalnej Polki znalazły się na ósmej pozycji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej