Tradycyjny obóz zimowy podsumowuje przygotowania do kolejnego sezonu. Tym razem zawodnicy, trenerzy i działacze Stali Gorzów wybrali się do Szpindlerowego Młyna, największego ośrodka narciarskiego w Czechach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z przygodami dotarli na zgrupowanie Duńczycy ze Stali, których zatrzymał w drodze do Czech strajk na lotnisku. Ostatecznie jednak i oni dołączyli do gorzowskiej drużyny, która będzie ze sobą w Szpindlerowym Młynie do 10 lutego.

- Nasz dzień rozpoczyna się od śniadania, po którym idziemy w góry. Tam mamy świetnie przygotowane trasy zjazdowe, przy doskonałej pogodzie. Tu po naszym przyjeździe spadło naprawdę mnóstwo śniegu - opowiadał trener Stanisław Chomski dla oficjalnej strony Stali Gorzów. - Zawodnicy trenują na tym obozie kondycję fizyczną, ale mamy tu jeszcze zajęcia nastawione na koordynację, czy równowagę. Będziemy ćwiczyć także czucie głębokie. No i również naturalnie zajęcia wytrzymałościowo-siłowe, a więc właściwie wszystkiego po trochę.

Co ma wspólnego narciarstwo ze ściganiem się na żużlu? - Zjazdy na nartach to czucie przyczepności, siły nóg. To wszystko umiejętności, które jak najbardziej mają wpływ na późniejszą jazdę na motocyklu - wyliczał Chomski. - Obecne są również ćwiczenia związane z refleksem, a ten też, jak doskonale wiadomo niezbędny jest na żużlu.

Fot. Facebook.com/Stal Gorzów

Po powrocie z Czech żużlowcy już na dobre odłożą narty, a dokładnie zaczną śledzić pogodę, aby za kilkanaście dni poszukać pierwszych przejezdnych torów, odpalą motocykle.

Pierwszy sparing stalowcy chcieliby rozegrać 14 marca w Grudziądzu, a dzień później mają z GKM ścigać się w Gorzowie.

Od piątku zostało 50 dni do 17. Memoriału Edwarda Jancarza, jednej ze sztandarowym imprez żużlowych w Gorzowie. W tym roku turniej poświęcony żużlowej legendzie ze Stali odbędzie się w sobotę, 28 marca.

- W turnieju na pewno wystartuje piątka naszych gorzowskiej Stali, to możemy już oficjalnie potwierdzić. Prowadzimy jeszcze kilka rozmów z czołowymi zawodnikami krajowej ligi. Lista startowa jest już prawie że dopięta. Mogę zapewnić, że jeśli chodzi o siłę stawki, nie będzie ona odbiegała od tej, co mieliśmy w poprzednich edycjach Memoriału Edwarda Jancarza – powiedział Tomasz Michalski, nowy dyrektor zarządzający klubu. Jeszcze podczas prezentacji drużyny na sezon 2020, w tej roli był przedstawiany Grzegorz Zych. Po krótkim pobycie w Stali - zrezygnował.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat