W grupie polski zespół wygrał dwa spotkania, a uległ tylko aktualnym wicemistrzom świata Szwedom. To dało kadrze unihokeistów awans do meczu o trzecie miejsce, gdzie premię miał zabrać tylko zwycięzca.

Decydujące spotkanie z wyżej notowaną Estonią było po prostu szalone. Najpierw przegrywaliśmy w nim 0:3, a w połowie ostatniej tercji 2:4. Odrobiliśmy jednak wszelkie straty, a w dogrywce złotego gola zdobył Jan Rydzewski. Duży udział w zwycięstwie mieli również unihokeiści z Gorzowa. Maciej Jastrzębski rewelacyjnie spisywał się w bramce, a Filip Łukaszewski rozdawał asysty na 4:4 i 5:4. Warto dodać, że Estończycy nie pojadą na mistrzostwa świata pierwszy raz w historii.

Bijąca się o jak najwyższe miejsce w ekstraklasie drużyna I LO UKS Floorball Gorzów w sobotę zmierzy się z Olimpią w Gdańsku. Jeśli nasi unihokeiści odnieśliby na tym wyjeździe zwycięstwo, to jeszcze mogą zamieszać w ścisłej czołówce rozgrywek.