Gorzowskie drużyny piłkarskie, które ścigają się o zwycięstwo w czwartej lidze i awans o klasę wyżej, zagrały dziś towarzysko. Warta przegrała na swoim boisku przy ul. Żwirowej ze Świtem Szczecin 1:3, a stilonowcy w takich samych rozmiarach pokonali trzecioligową Lechię w Zielonej Górze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Główny etap budowy kompleksu boisk przy ul. Żwirowej w Gorzowie finiszuje na terenie dawnej żwirowni. Warciarzom marzy się, aby tam za kilka miesięcy rozgrywać swoje mecze ligowe. Do tego potrzebna byłaby jednak trybuna dla kibiców.

Powstają tam trzy nowe boiska piłkarskie. Dwa boiska o wymiarach 60 na 100 m (jedno ze sztuczną nawierzchnią i z oświetleniem, drugie z naturalną nawierzchnią, bez oświetlenia) oraz tzw. orlik, ze sztuczną nawierzchnią, o wymiarach 30 na 60 metrów. Zbudowane zostanie też zaplecze socjalne z szatniami i natryskami oraz parking samochodowy.

Sobota 1 lutego 2020 r., sparing piłkarski na nowym boisku przy ul. Żwirowej w Gorzowie Warta Gorzów - Świt Szczecin 1:3 (1:1)
Sobota 1 lutego 2020 r., sparing piłkarski na nowym boisku przy ul. Żwirowej w Gorzowie Warta Gorzów - Świt Szczecin 1:3 (1:1)  FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ

Liderujący w lubuskiej czwartej lidze futboliści Warty zagrali dziś pierwszy sparing tej zimy. Na swoim obiekcie, który z dumą nazywają Warta Arena, na boisku ze sztuczną murawą przegrali 1:3 z Świtem Szczecin. Rywale po rundzie jesiennej zajmują trzecie miejsce w drugiej grupie trzeciej ligi.

Do Warty w przerwie między rundami dołączył 23-letni Paweł Krauz, który jesienią zagrał w 11 meczach trzecioligowej Nielby Wągrowiec, a sezon wcześniej był podstawowym graczem MKS Kluczbork. Rosły napastnik, urodzony w Pile, ma aż 195 cm wzrostu.

Ósma w trzeciej grupie trzeciej ligi jest Lechia Zielona Góra. Dziś na jej boisku wygrali piłkarze Stilonu Gorzów. Wynik końcowy to 3:1, a wszystkie bramki dla niebiesko-białych zdobył Alan Błajewski. Gorzowianie wystąpili w składzie, który znamy z rundy jesiennej. Drużynę opuścił Rafał Świtaj. Doświadczony pomocnik skoncentruje się na pracy w stilonowskiej akademii i pogra jeszcze w piłkę w niższej lidze. Po poważnej kontuzji kolana, do trenowania i rywalizacji wraca Patryk Jakubowski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej