Gorzowscy piłkarze ręczni mają za sobą jedyne gry towarzyskie w przerwie między rundami. Do ligi wracamy 8 lutego wyjazdowym spotkaniem w Ostrowie Wielkopolskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do Wągrowca trzy inne zespoły zaprosiła Nielba, lider grupy A pierwszej ligi. W turnieju zagrały jeszcze Gwardia Koszalin (aktualnie ósme miejsce w grupie A), a także Stal Gorzów i Grunwald Poznań (pierwsza i druga drużyna w grupie B).

Ostatni raz gorzowian w akcji widzieliśmy w połowie grudnia, gdzie w znakomitym stylu ograli u siebie Grunwald 30:22, nie pozostawiając wątpliwości, komu należy się lider w grupie B na półmetku rozgrywek.

Stalowcy prowadzą, a my cały czas zastanawiamy się, jaką rolę po rewolucji w klubie - na stanowisku prezesa Ireneusza Macieja Zmorę zastąpił Marek Grzyb - będzie odgrywać sekcja piłki ręcznej. - Na pewno ta drużyna nie będzie traktowana po macoszemu - obiecywał Grzyb. Liczymy, że za tymi słowami pójdą czyny, i Stal nie wróci do kurczowego trzymania się żużla, bo to nikomu na dłuższą metę nie wyjdzie na dobre.

W czasie tak długiej przerwy lidera powinno być stać na więcej gier kontrolnych, ale aktualne realia są właśnie takie, że dwa pojedynki w Wągrowcu muszą żółto-niebieskim wystarczyć. Dobrze, że przynajmniej zagraliśmy z naprawdę silnymi rywalami.

- Potrzebujemy odświeżenia sobie wszystkiego w warunkach bojowych, bo wtedy to wygląda inaczej niż na treningu - powiedział trener Stali Dariusz Molski. - Lepiej się ćwiczy, gdy wisi nad głową konkretne zadanie niż takie granie między sobą.

W dwóch spotkaniach, które trwały dwa razy po 25 minut pewnie pokonaliśmy Gwardię Koszalin i przegraliśmy z gospodarzami. Stawką drugiego meczu było pierwsze miejsce w turnieju. Najlepszym bramkarzem imprezy został wybrany stalowiec Cezary Marciniak, najlepszym obrońcą Patryk Marcinkowski, a najlepszym zawodnikiem Łukasz Hoffmann (obaj Nielba).

WYNIKI TURNIEJU W WĄGROWCU:

o 1. miejsce

  • Nielba Wągrowiec - STAL GORZÓW 29:27 (14:14)

o 3. miejsce

  • Gwardia Koszalin - Grunwald Poznań w rzutach karnych 4:3, 25:25 (12:12)

półfinały

  • STAL GORZÓW - Gwardia Koszalin 28:21 (12:13)
  • Nielba Wągrowiec - Grunwald Poznań 20:19 (8:10)
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Czytaj teraz
Więcej