5 kwietnia, na otwarcie 2. ligi żużlowej w Polsce, niemiecki zespół Wolfe Wittstock podejmie PSŻ Poznań. Okazuje się, że to będzie trenerski bój legend ze Stali Gorzów, bo pracę z drużyną z Niemiec przyjął Piotr Świst, a poznaniaków właśnie objął Piotr Paluch. Zmiany w PSŻ ogłoszono podczas spotkania w Poznaniu z Bartoszem Zmarzlikiem, który stamtąd ruszył prosto na zgrupowanie kadry.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zatrudnienie Piotra Palucha w drugoligowym zespole to efekt niedawno zawiązanej współpracy Stali z PSŻ. Czy to korzystne rozwiązanie? Przekonamy się wkrótce. Za trenerem mają też powędrować gorzowscy juniorzy, którzy znajdą w niższej lidze możliwość startów, a więc rozwoju. W poznańskiej ekipie pojedzie także młodzik z Danii, zatrudniony przez stalowców - Marcus Birkemose.

- Nie mamy zamiaru ograniczać się tylko do wypożyczenia zawodników, ale również zakładamy wymianę myśli marketingowej czy szkoleniowej. Nasza korzyść jest oczywista. Uważam, że w dłuższej perspektywie Stal na pewno też na tym skorzysta - mówił prezes PSŻ Arkadiusz Ładziński.

W hotelu Novotel Poznań Centrum z kibicami spotkał się indywidualny mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik.

- Myślałem, że przyjdzie z dziesięć osób i cześć, a tu tak liczne grono - dziwił się Zmarzlik, widząc kilkaset osób. - A chętnych było siedem razy więcej - przyznał konferansjer.

Kapitan Stali jeszcze raz opowiedział, jak sięgnął po złoto, rozdał kolejną porcję autografów i pomknął do Szklarskiej Poręby na zgrupowanie żużlowej reprezentacji Polski, które potrwa do 30 stycznia.

Biegi na nartach, zjazdy, treningi w sali gimnastycznej – to główne punkty, które będą musieli zaliczyć kadrowicze. Będzie to pierwszy etap przygotowań do walki o medale mistrzostw świata i Europy w sezonie 2020, ale także początek walki o skład na półfinał i finał Speedway of Nations.

Oprócz Zmarzlika z zawodników Stali w kadrze widzimy jeszcze Krzysztofa Kasprzaka, Szymona Woźniaka i juniora Mateusza Bartkowiaka.

Żużlowcy będą pod opieką selekcjonerów reprezentacji Marka Cieślaka oraz Rafała Dobruckiego, a także Arkadiusza Osienienko (trener przygotowania fizycznego) oraz Jana Supińskiego (psycholog). Oprócz zajęć sportowych na kadrowiczów czeka również sporo zajęć integracyjnych, a także wykładów. Do Szklarskiej Poręby przyjedzie między innymi przedstawiciel POLADA, czyli Polskiej Agencji Antydopingowej.

Po wyczerpującym dniu Biało-Czerwoni będą mieli również okazję do relaksu i integracji. Przewidziano m.in. turniej bowlingowy, rywalizację w grze FIFA oraz popularne w świecie żużlowym „kreski”.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem