Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trzy nowe siłownie plenerowe powstaną w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Będą zlokalizowane przy ul. Fabrycznej, w parku Kopernika i parku 750-lecia. Siłownie będą wyposażone w trenażery tricepsów ze zmiennym obciążeniem, trenażery wiosłowania w pozycji siedzącej, również ze zmiennym obciążeniem, podobnie jak trenażery mięśni naramiennych i klatki piersiowej czy trenażery mięśni nóg i barków, a także trenażery mięśni klatki piersiowej i barków dla niepełnosprawnych. Przy siłowniach zostaną ustawione nowe kosze na odpady, ławki i tablice informacyjne.

Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na montaż siłowni. Zgłosiła się jedna firma: Active Line z Lublina. Na inwestycję było przeznaczone 296,4 tys. zł. Oferta była wprawdzie nieco wyższa, ale zdecydowano się dopłacić ok. 26 tys. zł i wybrać wykonawcę. Siłownie plenerowe mają być gotowe do końca maja tego roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.