W Gorzowie ważnym punktem przygotowań do rywalizacji w PGE Ekstralidze oprócz sparingów będzie Memoriał Edwarda Jancarza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nasi żużlowcy jeszcze ładują akumulatory w halach czy na siłowniach. Szukają śniegu w górach, aby pojeździć na nartach, albo słońca w ciepłych krajach, gdzie można potrenować na rowerze. Wiedzą też już, z kim spotkają się w meczach towarzyskich, gdy wyjadą na tor.

W Gorzowie juniorzy Stali idą zimą tradycyjną, sprawdzoną we wcześniejszych latach drogą. Zajęcia zaczęły się od początku grudnia. – Poprawiamy stabilizację, gibkość, mamy jak zwykle trening akrobatyczny i elementy sztuk walki. Również jest dzień na naukę, nie zapominamy o odnowie biologicznej, a więc każdy ma cały tydzień wypełniony po brzegi – powiedział trener młodzieży Piotr Paluch.

Seniorzy ćwiczą indywidualnie, są monitorowani przez sztab szkoleniowy. To również żadna nowość.

Bartosz Zmarzlik jak zwykle właściwie nie zsiada z roweru i motocykla crossowego, korzystał z dobrej pogody m.in. w Hiszpanii. Aktualnie na Wyspach Kanaryjskich z kadrą Danii są powracający do gorzowskiej drużyny Niels Kristian Iversen oraz Anders Thomsen. Polska żużlowa reprezentacja, także z naszymi zawodnikami w składzie, za chwilę zamelduje się na krótkim obozie w Szklarskiej Porębie.

Stalowcy od 5 do 10 lutego spotkają się w Czechach w Szpindlerowym Młynie.

– Nie będę opowiadał niestworzonych historii, że w pięć dni mamy zamiar zbudować jakąś wielką kondycję, ale na pewno, jak zwykle podczas takich obozów, będziemy dużo w ruchu, utrwalimy to, co zawodnicy wypracowują przez wcześniejsze tygodnie – stwierdził trener Stanisław Chomski. – Kluczowa będzie poprawa komunikacji w zespole. Spróbujemy wychwycić to, co nie działało, aby mieć jak najlepsze narzędzia do walki o dobry wynik na torze w sezonie 2020.

Od pogody będzie zależeć, gdzie na przełomie lutego i marca żużlowcy Stali będą szukać pierwszych jazd. Być może skorzystają z torów na południu Europy.

W weekend 14–15 marca gorzowianie mają pojechać towarzyski dwumecz z GKM-em Grudziądz, a tydzień później z wicemistrzami Polski – Spartą Wrocław. Na 28 marca zaplanowany jest Memoriał Edwarda Jancarza. Być może dojdzie także do wspólnych treningów ze szwedzką Vetlandą.

PRZEDSEZONOWE JAZDY STALOWCÓW:

  • sobota 14 marca: GKM Grudziądz - Stal Gorzów,
  • niedziela 15 marca: Stal Gorzów - GKM Grudziądz,
  • sobota 21 marca: Stal Gorzów - Sparta Wrocław,
  • niedziela 22 marca: Sparta Wrocław - Stal Gorzów,
  • sobota 28 marca: Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat