Magazyn "Press" informuje, że Telewizja Polska otrzymała siedem ofert na budowę siedzib dla dwóch oddziałów spółki - w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkie przekroczyły kwotę, jaką zamierzała przeznaczyć na ten cel spółka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jesienią ub.r. Telewizja Polska ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowych siedzib oddziałów w Kielcach i Gorzowie. Firmy miały postawić budynek w systemie „zaprojektuj-buduj” według ujednoliconych standardów TVP.

Oddział w Gorzowie zajmuje obecnie trzecie piętro wieżowca na gorzowskim Górczynie. Miejsca jest jednak tam mało, do tego trudno aranżować studio, bo pokoje są dość niskie. Nowy, trzypiętrowy budynek ma mieć nawet studio na dachu.

Telewizja chce go postawić na swojej działce przy ulicy Piłsudskiego, niedaleko akademika. Siedziba ma mieć trzy kondygnacje, dwa studia wewnątrz budynku i jedno plenerowe. Ma pomieścić redakcję, część administracyjną i zaplecze techniczne. Mieć ok. 1,5 tys. m kw. W marcu 2018 r. miasto wydało decyzję o warunkach zabudowy.

Oferty wyższe, niż planowała TVP

Jak informuje magazyn branżowy „Press” wszystkie oferty budowy obydwu siedzib (drugiej w Kielcach) przekroczyły planowany budżet. TVP podała, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 20,6 mln zł.

Wg „Press” oferty złożyły: Usługi Instalacyjno-Budowlane „Kompens” (na 38,1 mln zł), Przedsiębiorstwo Budowlane „Anbud” (30,4 mln zł), konsorcjum PBO Śląsk i Wodpol (35,2 mln zł), Mgbuilding (33,6 mln zł), Firma Budowlana Anna-Bud (31 mln zł), Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Kartel” (59,1 mln zł) i Komplexbud (35,4 mln zł).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej