Na zakończenie zmagań w lodowej rynnie w St. Moritz podczas III Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich polska sztafeta ukończyła zmagania na dziewiątej pozycji. Sklasyfikowano 11 ekip. Zdecydowanie najlepiej wypadli Kacper Imiołek i Łukasz Maćkała z UKS-u Nowiny Wielkie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Klub z podgorzowskich Nowin Wielkich wysłał na młodzieżowe zimowe igrzyska aż czwórkę swoich przedstawicieli i wszyscy spisali się naprawdę dobrze.

Kacper Imiołek i Łukasz Maćkała w dwójkach chłopców zajęli czwartą pozycję, a Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska w rywalizacji dwójek dziewcząt dojechały w dwóch ślizgach na piątym miejsce.

Zmagania na torze lodowym w St. Moritz kończyły poniedziałkowe sztafety.

Wymyślił tę rywalizację niemiecki reżyser telewizyjny, aparaturę do pomiaru czasu stworzyli Szwajcarzy i wyszły z tego naprawdę widowiskowe, trzymające w napięciu ślizgi.

O co chodzi? Najpierw startuje kobieta, jak najszybciej pokonuje na sankach wszystkie zakręty. Kilkadziesiąt metrów za metą, gdzie normalnie kończy się saneczkarska rywalizacja, musi uderzyć w specjalną packę. W ten sposób zapala zielone światło i otwiera tor czekającemu na starcie mężczyźnie. Za chwilę sytuacja powtarza się, jako ostatnia startuje męska dwójka, która ma za zadanie - znów uderzając w packę - jak najszybciej zatrzymać czas przejazdu sztafety.

Dziś ekipa rosyjska niespodziewanie pokonała faworyzowanych Niemców i w ten sposób zabrała złote medale. Brązowe krążki dla Łotyszy.

Polacy ostatecznie zdołali wyprzedzić tylko Czechów oraz mieszaną sztafetę mołdawsko-japońską. Anna Bryk z MKS-u Karkonosze zaliczyła ósmy przejazd, Marcin Kiełbasa z UKS-u Tajfun Nowy Sącz uzyskał najgorszy, jedenasty wynik wśród jedynek chłopców. Kacper Imiołek i Łukasz Maćkała z UKS-u Nowiny Wielkie zjechali na piąty rezultat w dwójkach, ale i tak razem do zwycięzców mieliśmy prawie 9 sekund straty.

WYNIKI SZTAFET:

  • 1. Rosja 2.54,072
  • 2. Niemcy 2.54,622; +0,550
  • 3. Łotwa 2.54,954; +0,882
  • 9. POLSKA 3.02,785; +8,713
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej