Można powiedzieć, że w Final Six Pucharu Polski zwyciężyły faworytki, wszak w tym sezonie gdynianki nie przegrały w Energa Basket Lidze Kobiet żadnego spotkania. Do imponującej serii 13-0 w lidze, dorzuciły dwa zwycięstwa w pucharze. Wygrana nie przyszła jednak drużynie trenera Gundarsa Vetry łatwo.

Na początku spotkania CCC Polkowice przeważało. Arka Gdynia zdołała jednak opanować sytuację i pierwszą kwartę wygrała jednym punktem (18:17). Potem przewaga ekipy z Wybrzeża zaczęła rosnąć. W kolejnej odsłonie dominacja drużyny z Trójmiasta była już wyraźniejsza. Skutecznie grała Maria Papowa. Do przerwy ekipa z Gdyni wygrywała 42:33.

W trzeciej kwarcie przewaga lidera EBLK nadal się zwiększała, a po trafieniu Barbory Balintovej Arka wygrywała już różnicą 14 pkt. Ostatecznie do ostatniej części meczu gdynianki przystępowały z zapasem w postaci 11 oczek (59:48).

Drużyna z Dolnego Śląska, która broniła tego trofeum, jednak nie rezygnowała. Ekipa CCC zaczęła systematycznie odrabiać straty – zdobyła 13 punktów z rzędu, a gdynianki dopadła niemoc w ataku i po trójce Weroniki Gajdy wyszła na prowadzenie. Wprawdzie nie zdołała go utrzymać, ale po 40 minutach gry był remis 67:67 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W ostatnich pięciu minutach dominowała już Arka, w której brylowała Balintova, i ostatecznie drużyna z Gdyni wygrała 83:73.

Na MVP finału Suzuki Pucharu Polski Kobiet w Lublinie została wybrana Słowaczka Balintova. Rozgrywająca w decydującym o tytule spotkaniu zdobyła 18 pkt i 6 zbiórek, co oznaczało efektywność gry na poziomie 15.

Barbora Balintova, Maria Papowa i Sonja Greinacher z Arki Gdynia oraz Danielle Robinson i Artemis Spanou z CCC Polkowice - to najlepsza piątka Suzuki Pucharu Polski Kobiet.

finał, niedziela 19 stycznia

• Arka Gdynia - CCC Polkowice po dogrywce 83:73 (18:17, 24:16, 17:15, 8:19, d: 16:6)

Równolegle w Lublinie pierwszy raz był rozgrywany Młodzieżowy Puchar Polski, z udziałem czterech drużyn koszykarek do 22 lat.

W finale GTK Arka Gdynia, prowadzona przez Jelenę Skerović i Tomasza Wojdyłę, pokonała AZS AJP Gorzów 64:49. MVP turnieju finałowego została gdynianka Magdalena Szymkiewicz, która w meczu o pierwsze miejsce zdobyła 17 pkt. Z double-double spotkanie ukończyła Anna Wińkowska (10 pkt i 13 zbiórek). 16 punktów dla GTK Arki uzyskała Julia Piestrzyńska.

Najlepszą punktującą u gorzowianek była Wiktora Keller (24 pkt, 4 zbiórki i 4 przechwyty).

MŁODZIEŻOWY PUCHAR POLSKI:

półfinały

• AZS AJP GORZÓW - Enea AZS Poznań 58:52 (13:11, 17:18, 12:10, 16:13)
  • GTK Arka Gdynia - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 75:70 (23:16, 17:17, 19:18, 16:19)

finał

• GTK Arka Gdynia - AZS AJP GORZÓW 64:49 (12:15, 20:10, 13:19, 19:5)

o 3. miejsce

• Enea AZS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 57:44 (19:6, 20:15, 12:12, 6:11)