Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pucharowe zmagania nie są jakąś mocną stroną naszej drużyny. Nie tylko jeszcze nigdy nie zdobyliśmy tego trofeum, ale do tej pory nie poznaliśmy smaku finału. Ostatni raz w półfinale PP byliśmy w sezonie 2016/17 i tym razem też będzie przynajmniej tak dobrze.

W ostatnią niedzielę w starciu ligowym rozbiliśmy u siebie lublinianki 88:65, ale wiadomo było, że mecz w pucharze, gdzie gospodynie wystąpią w pełnym składzie, będzie zupełnie inny, bardziej zacięty.

Alexis Peterson dziś była najlepszą zawodniczką Lublina (24 pkt, efektywność 22), a boisko opuściła dopiero w samej końcówce spotkania, gdy nie mogąc pogodzić się z decyzjami sędziów, została ukarana dwoma przewinieniami technicznymi. Agnieszka Szott-Hejmej w 21,5 min zdobyła 4 pkt. Tych dwóch koszykarek AZS UMCS nie było w miniony weekend w Gorzowie.

Po naszej stronie - graliśmy bez chorej Agnieszki Kaczmarczyk - najlepsze Kahleah Copper (27 pkt, 12 zbiórek) i pod koszami Cheridene Green (19 pkt i 15 zbiórek, z tego 7 w ataku). W trzeciej kwarcie rywalki odskoczyły nam na chwilę nawet na 8 pkt - 56:48, a w ostatniej części prowadziły jeszcze 66:61. Wtedy obejrzeliśmy jeszcze jedną, udaną akcję Copper, dwie trójki z rzędu trafiła Litwinka Laura Juskaite i od tego momentu inicjatywy już nie oddaliśmy. Odnosimy zasłużone zwycięstwo, będąc zespołem znacznie lepiej korzystającym ze swoich kluczowych atutów.

W sobotę o godz. 17 gorzowska drużyna zmierzy się w półfinale z Arką Gdynia. Przeciwniczki to polskie przedstawicielki w Eurolidze, dotychczas wygrały wszystkie 13 meczów w Energa Basket Lidze Kobiet.

PSZCZÓŁKA AZS UMCS LUBLIN - POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA GORZÓW 80:88

KWARTY: 18:19, 21:22, 19:11, 22:36.

AZS UMCS: Peterson 24, Day 14, Adamowicz 12 (3x3), Labuckiene 12, Popović 8 (2) oraz Szott-Hejmej 4 (1), Degbeon 4, Sklepowicz 2, Trzeciak.

POLSKASTREFAINWESTYCJI: Copper 27 (2x3), Green 19, Juskaite 16 (2), Thomas 7 (1), Prezelj 5 (1) oraz Keller 8, Maiga 6.

SUZUKI PUCHAR POLSKI KOBIET W LUBLINIE:

ćwierćfinały, piątek, 17 stycznia

  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA GORZÓW 80:88;
  • CCC Polkowice - MKS Pruszków 95:59;

półfinały, sobota, 18 stycznia

  • godz. 17 Arka Gdynia - POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA GORZÓW, transmisja w Sportklub;
  • godz. 19.30 Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice, transmisja w Sportklub;

finał, niedziela, 19 stycznia

  • godz. 16 zwycięzcy półfinałów, transmisja w Sportklub.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.