Tak jak pisaliśmy chwilę temu, sportowe życie nie znosi próżni. Dwukrotne olimpijki z podgorzowskich Nowin Wielkich Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn zostawiły puste sanki, ale tylko na chwilę. Na III Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie pojechała bardzo silna reprezentacja naszego klubu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nikola Domowicz w sierpniu skończy 18 lat, Dominika Piwkowska jest o niecały rok młodsza. Kacper Imiołek jeszcze w styczniu zostanie 18-latkiem, a Łukasz Maćkała osiągnie pełnoletność 2 stycznia 2021 r.

Czwórka nastolatków mieszka w okolicach Gorzowa, wszyscy reprezentują UKS Nowiny Wielkie i trafili do reprezentacji Polski juniorów młodszych. Zjeżdżają na sankach w lodowych rynnach dwójkami, coraz szybciej i z lepszym skutkiem.

Na młodzieżowe igrzyska, gdzie pierwsze ślizgi o medale już w piątek, nie zostali zakwalifikowani przypadkiem. Imiołek i Maćkała są typowani do miejsc na podium. W jednym z ostatnich Pucharów Świata juniorów w Altenbergu w Niemczech, zajęli czwartą pozycję. Do trzeciej lokaty zabrakło im zaledwie 12 tysięcznych sekundy.

Tor lodowy w St. Moritz to jedno z legendarnych miejsc, otwarty ponad 100 lat temu. Korzystają z niego bobsleiści, skeletoniści no i saneczkarze. Zmierzyć się właśnie tam z wyzwaniem, na prestiżowych zawodach, to duże przeżycie.

Kibice UKS Nowiny Wielkie jadą na igrzyska
Kibice UKS Nowiny Wielkie jadą na igrzyska  Fot. Archiwum UKS Nowiny Wielkie

Sesje treningowe młodych Polaków wypadły bardzo dobrze, zarówno dwójkę dziewcząt jak i chłopców widzieliśmy w czołówce.

- Jedziemy na miejsce ściskać za naszych reprezentantów mocno kciuki, aby nie dali się prędkości i pokazali się z jak najlepszej strony - powiedziała Zofia Pocztarek, szefująca klubowi z Nowin Wielkich, od lat związana z polskim saneczkarstwem.

KALENDARZ STARTÓW:

piątek, 17 stycznia

  • godz. 8.30 jedynki dziewcząt,
  • godz. 11 dwójki chłopców,

sobota, 18 stycznia

  • godz. 8.30 jedynki chłopców,
  • godz. 11 dwójki dziewcząt,

poniedziałek, 20 stycznia

  • godz. 8.30 sztafeta.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej