W niedzielę odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Komendant lubuskiej policji do pilnowania porządku oddelegował tego dnia pół tysiąca funkcjonariuszy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Praca policjantów i właściwe zachowanie uczestników spowodowało, że na terenie województwa lubuskiego nie doszło do żadnego wydarzenia związanego z wolontariuszami i prowadzoną przez nich zbiórką. Sporo osób brało udział w zorganizowanych koncertach. Wokół nich widoczne były policyjne patrole. Również i tutaj nie odnotowano żadnych niepokojących zdarzeń – informuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz z biura prasowego lubuskiej policji.

Wojewódzka komenda podaje, że bezpieczeństwa i porządku przy imprezach związanych z finałem WOŚP w regionie strzegło pół tysiąca mundurowych.

– Policjanci byli widoczni zwłaszcza w miejscach, które przyciągnęły tłumy mieszkańców – tłumaczy Jaroszewicz.

Funkcjonariusze lubuskiej policji nie mieli oporów, by na swoim serwisie pochwalić się zdjęciem munduru z charakterystyczną naklejką WOŚP w kształcie serca.

Naklejka WOŚP na mundurze lubuskiego policjanta
Naklejka WOŚP na mundurze lubuskiego policjanta  fot. lubuska policja

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej