Rok temu wolontariusze kwestowali w strugach deszczu. I dali radę. W tym roku w nagrodę jest wręcz luksusowo: słoneczna niedziela, na ulicach mnóstwo spacerowiczów, większość z serduszkami na czapkach i kurtkach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piękna pogoda dodaje rzeczywiście „Wiatru w żagle” - takie jest hasło tegorocznego finału, podczas którego zbieramy na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Kwestuje ponad 400 wolontariuszy z dwóch sztabów: z Klubu „U Szefa” i z SP nr 2. Ale oprócz wolontariuszy i hojnych darczyńców, są i tacy jak pan Edmund. - Co roku wrzuca pokaźne kwoty do puszki. W tym roku ofiarował... 1,6 tys. zł! Nie chce nic w zamian, nie bierze udziału w licytacjach. Po prostu wrzuca pieniądze – mówi Marta Ciećwierz, szefowa sztabu w Klubie „U Szefa”.

WOŚP 2020. Wiadomości, program, imprezy, aukcje - sprawdź, co się dzieje w Twoim regionie

Tuż po godz. 14 na placu Grunwaldzkim, gdzie w tym roku jest epicentrum wydarzeń związanych z finałem, ruszyła scena z licytacjami i koncertami.

Tradycyjnie orkiestrowe granie zainaugurowała Orkiestra Dęta OSP Siedlice. Koncerty i występy potrwają do samego wieczora i będą przeplatane licytacjami licznych i atrakcyjnych fantów, wśród nich np. złote serduszko z brylantem - dar gorzowskiego jubilera, który chce pozostać anonimowy (cena wyjściowa: 1000 zł). Na scenie zagrają m.in. Blackend, Green Theater, Radio Landsberg, Pora Rocku, Lemko Tower. A po światełku do nieba, po godz. 20 pojawi się na scenie gwiazda wieczoru, czyli Sztywny Pal Azji. Autorzy legendarnych piosenek, wręcz hymnów pokoleniowych jak "Wieża radości, wieża samotności", czy "Spotkanie z.." zagrają na zakończenie 28. Finału WOŚP w Gorzowie. Po koncercie ok. godz. 21.30 można będzie podziwiać jeszcze występ Grupy Kuglarskiej Burning Hearts.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem