Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku wolontariuszy jest ponad 400 w dwóch sztabach, a WOŚP gra pod hasłem „Wiatr w żagle”. Zbieramy na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Dlaczego warto dorzucić swój „grosik” do wielkiego grania? Choćby dlatego, że od 1998 roku do gorzowskiego szpitala z Fundacji WOŚP trafił sprzęt medyczny za ponad 14 mln zł.

Wolontariusze zbierają datki do puszek, a od godz. 14 na placu Grunwaldzkim rozpoczną się koncerty i licytacje.

WOŚP 2020. Wiadomości, program, imprezy, aukcje - sprawdź, co się dzieje w Twoim regionie

Fantów przeróżnych i ciekawych jest mnóstwo. Pod młotek pójdą więc np. rower przekazany przez Roberta Majewskiego, który wygrał go w akcji Rowerowa Stolica Polski, koszulka z podpisem mistrza Bartka Zmarzlika czy koszulka z podpisem Kamila Stocha, koszulka z podpisami uczestników Big Brothera i Jurka Owsiaka, duże zdjęcie na płótnie przedstawiające Bartka Zmarzlika, oczywiście z podpisem mistrza, stolik kawowy zrobiony z... silnika samochodowego, plakat z podpisami żużlowców KS „Stal Gorzów” czy też zestaw świec zapachowych od Doroty Szelągowskiej z dedykacją od dekoratorki wnętrz. Do tego oczywiście masa „orkiestrowych” gadżetów, kalendarze i zegary ścienne WOŚP oraz koszulki z podpisem Jurka Owsiaka. Prezydent Jacek Wójcicki będzie w tym roku licytował voucher. Na co? Otóż jego szczęśliwy, a hojny posiadacz przejedzie się po bezdrożach terenowym autem z prezydentem za kierownicą. Poza tym prezydent przekazał również album „Waldemara Kućki spacer po Gorzowie” ze swoją dedykacją.

To tylko niektóre z dziesiątek gadżetów przekazanych do licytacji, które będą prowadzone na scenie na placu Grunwaldzkim. A między licytacjami występy: po godz. 14 scenę zainauguruje Orkiestra Dęta OSP Siedlice, a potem aż do wieczora m.in. Blackend, Green Theater, Radio Landsberg, Pora Rocku, Lemko Tower.

Gwiazda na 28. Finale WOŚP 2020 w Gorzowie

Po światełku do nieba, po godz. 20 pojawi się na scenie gwiazda wieczoru, czyli Sztywny Pal Azji.

Autorzy legendarnych piosenek, jak "Wieża radości, wieża samotności", czy "Spotkanie z.." zagrają na zakończenie 28. Finału WOŚP w Gorzowie.

Historia grupy Sztywny Pal Azji sięga końca 1985 roku, kiedy powstały pierwsze kompozycje zespołu – wśród nich choćby "Wieża radości, wieża samotności”. Szerokiemu gronu słuchaczy Sztywny Pal Azji dał się rok później poznać na festiwalu w Jarocinie. Piosenka "Nasze reggae” zyskała status nieformalnego hymnu imprezy. Kolejny rok to wydanie debiutanckiej płyty pt. „Europa i Azja”, na której znalazły się największe, jak się okazało, przeboje zespołu, m.in. wspomniana „Wieża radości, wieża samotności”, „Spotkanie z...”, „Nieprzemakalni”, „Kurort”, czy „To jest nasza kultura”. W roku 2014 „Wieża radości, wieża samotności” zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie radiowej Trójki na Polski Top Wszech Czasów. Koncert na placu Grunwaldzkim w niedzielę, 12 stycznia, godz. 20.15. Po koncercie ok. godz. 21.30 można będzie podziwiać występ Grupy Kuglarskiej Burning Hearts, a także Homra Fireshow.

Gazeta Wyborcza włącza się w pomoc. Pieniądze zebrane w puszce w całości zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wesprzyj naszą puszkę na siepomaga.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.