Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ranking jest dorocznie prowadzony przez branżowe pismo „Perspektywy”. Miesięcznik prowadzi zestawienie od 20 lat, filtruje ponad tysiąc polskich szkół. Kapituła ocenia placówki wedle trzech kryteriów: osiągnięć na olimpiadach przedmiotowych (30 proc.), wyników matur z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.) i wyników matur z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). „Perspektywy” przyznają też trzy znaki jakości: złoty, srebrny i brązowy.

W tegorocznym zestawieniu przeanalizowano dane z 2085 liceów i 1728 techników.

Najwyżej w rankingu krajowym plasuje się Uniwersyteckie LO w Toruniu. A która lubuska szkoła wypadła najlepiej? Listę otwiera II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie z Gorzowa (48. miejsce). Za nim są: Społeczne LO w Żarach (51. miejsce), zielonogórskie I LO im. E. Dembowskiego, żarskie Katolickie LO im. Jana Pawła II (ex aequo 101. miejsce) oraz gorzowskie I LO im. Tadeusza Kościuszki (139. miejsce). Te lubuskie szkoły otrzymały złoty znak jakości.

W pierwszej dziesiątce znalazły się też: V LO im. Krzysztofa Kieślowskiego w Zielonej Górze (231. miejsce), IV LO im. kpt. pil. Eugeniusza Horbaczewskiego w Zielonej Górze (237. miejsce), III LO im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze (298. miejsce), I LO im. Heliodora Święcickiego (401. miejsce), IV LO im. Tadeusza Kotarbińskiego (515. miejsce).

PEŁNA LISTA LUBUSKICH LICEÓW W RANKINGU PERSPEKTYW 2020 ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ.

Budowlanka wciąż króluje

Budowlanka najlepsza w Lubuskiem i coraz wyżej w kraju! W ubiegłorocznym rankingu technikum przy ul. Botanicznej w Zielonej Górze zajęło 9. miejsce. W tym roku zanotowało awans na 7. lokatę.

Tuż za nią: Technikum nr 3 w Żarach (47. miejsce) i Technikum nr 3 w Zielonej Górze (82. miejsce).

TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ PEŁNA LISTA LUBUSKICH TECHNIKÓW W RANKINGU PERSPEKTYW 2020.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.