Spotkania z OFFTeatrem tym razem o Adamie Mickiewiczu w show-biznesie. W piątek zaprasza Wojciech Tremiszewski, ex-Limo i Warren ze "Spadkobierców". Aktor, reżyser i improwizator.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej” to opowieść o wieszczu, który schodzi na padół narodowy, by ponownie zostać duchowym drogowskazem Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą, ale też... Komikiem! Jak poradzi sobie z twardymi regułami show-biznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Tekst, reżyseria i wykonanie – Wojciech Tremiszewski, aktor, reżyser, improwizator. Członek niegdysiejszego kabaretu Limo, Warren ze „Spadkobierców”. – Mój monodram, bo tak sobie to coś nazywam, opowiada historię człowieka, niegdyś wielkiego Wieszcza, a obecnie duszyczki w niebie, który ciągle odczuwa pragnienie wieszczenia. Bycia kimś ważnym dla narodu. Mój Mickiewicz chciałby się brać za rogi z wrogami, z Bogiem, z duchowością, a właściwie jej brakiem – opowiada Wojciech Tremiszewski.

Tekst powstał w 2010 roku i autor nic w nim nie aktualizował. – Stawiam tu kilka uniwersalnych, według mnie, pytań o Polskę o Polaków. Jednocześnie mnie to i bawi, i wzrusza. Mickiewicz jednocześnie mnie bawi i wzrusza. Bardzo ujmuje mnie postać wieszcza, która mi się napisała, wieszcz to ciągle miotany, pragnący, bardzo twórczy i równie bardzo zagubiony – mówi.

Jego spektakl to monodram, stand-up i one man show w jednym. A jeśli się nie zważa na to, że to „Mickiewicz” i że w tytule jest słowo „liryczny”, to zapowiada się po prostu fajny spektakl rozrywkowy, który zostawia widza z „czymś jeszcze”.

Spektakl w piątek, 10 stycznia o godz. 19, sala MCK, ul. Drzymały 26. Wstęp wolny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem