Pogoda w święta nie będzie nas rozpieszczała. 25 i 26 grudnia możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Po południu w Wigilię nie ma padać, za to przez cały dzień będzie pochmurnie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od kilku dni chyba nikt nie zadaje już sobie pytania, czy w tym roku czeka nas białe Boże Narodzenie. Prognozy pogody nie pozostawiały złudzeń.

W Wigilię na termometrach w Gorzowie zobaczymy maksymalnie 6 stopni Celsjusza, przez cały dzień będzie duże zachmurzenie. 25 grudnia, w Boże Narodzenie, będzie minimalnie chłodniej, bo 5 stopni powyżej zera. Może też przelotnie padać. Opadów deszczu możemy się spodziewać również 26 grudnia. Tu również przewidywana temperatura to 5 stopni Celsjusza.

Czy powinniśmy się smucić z takiej pogody? Chyba nie. Na wschodzie Polski będzie padać dużo intensywniej, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed deszczem dla województw mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. U nas opady mają być jedynie przelotne.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej