Skoro 11 tygodni temu potrafiliśmy wygrać na boisku beniaminka 101:65, to i w rewanżu w domu nie spodziewaliśmy się sensacyjnego rozstrzygnięcia i wielkich emocji.

Na początku dzisiejszego meczu Agata Stępień rzutem z dystansu wyprowadziła zespół gości na prowadzenie 3:2, a chwilę później, gdy za 3 pkt trafiła również Gabrielle Rae Ortiz, mieliśmy jeszcze remis 6:6. I choć Kahleah Copper spędziła dziś na boisku niecałe 21 minut, a Laura Juskaite i Cheridene Green jeszcze mniej, w trzeciej kwarcie przewga gorzowianek wynosiła już 37 pkt – 68:31.

– Mamy okres świąteczny, ale żadnych cudów tu być nie mogło – przyznał trener gości Włodzimierz Augustynowicz. – Nie mieliśmy w tym meczu nic do powiedzenia. Dobrze, że w drugiej połowie trochę się odbiliśmy, ale i tak końcowy wynik mówi wszystko.

Pierwszy mecz ligowy gorzowianek w 2020 r. to będzie od razu hit. Zagramy z prowadzącą w tabeli Arką Gdynia, która na razie w EBLK jest bezbłędna, wygrała wszystkie 12 spotkań, także w pierwszej rundzie w Gorzowie 89:82.

POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA GORZÓW - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 87:59

KWARTY: 27:13, 28:12, 18:18, 14:16.

POLSKASTREFAINWESTYCJI: Green 20 (1x3), Copper 19, Prezelj 17, Kaczmarczyk 5, Juskaite 2 oraz Keller 13, Maiga 8, Dźwigalska 3 (1), Duchnowska.

AZS UNIWERSYTET: Stępień 13 (3x3), Lewis 10, Ortiz 9 (2), Kosalewicz 8, Samburska oraz Bączek 9, Szczęśniak 8, A. Kuras 2.

WYNIKI Z 12. KOLEJKI:

POLSKA STREFA INWESTYCJI ENEA GORZÓW - AZS Uniwersytet Gdański 87:59, Enea AZS Poznań - DGT Politechnika Gdańska 58:75, Artego Bydgoszcz - Pszczółka AZS UMCS Lublin 71:65, Energa Toruń - Arka Gdynia 44:66, CosinusMed Widzew Łódź - CCC Polkowice 60:77. Mecz Ślęza Wrocław - Wisła Kraków odbędzie się 16 stycznia.

• 12. AZS Uniwersytet Gdański 12 12 669:943

Osiem czołowych drużyn po fazie zasadniczej zagra w play-off o mistrzostwo Polski. Zespoły z miejsc 9-12 zakończą sezon, ostatnia z nich utraci prawo gry w EBLK w sezonie 2020/21.