Wśród drużyn spoza czołowej ósemki EBLK, czyli z grona tych myślących wyłącznie o utrzymaniu, widzewianki wyglądają solidnie. Szczególnie teraz, po zakontraktowaniu 22-letniej Amerykanki Taylor Emery. Skrzydłowa z USA rzuciła nam 21 pkt w 27 minut, trafiła 8 z 13 rzutów.

Rywalki miały też w swoich składzie Ewelinę Galę i Julię Drop, które trener polskiej kadry Maros Kovacik wystawił w meczu eliminacyjnym do Eurobasketu 2021. W przegranym 63:75 pojedynku z Brytyjkami zagrała również Agnieszka Kaczmarczyk z gorzowskiej ekipy.

I Widzew, który do tej pory w lidze pokonał jedynie beniaminka, AZS Uniwersytet Gdański, stawiał się, w starciu w domowej hali z nami prowadził przez prawie 7 minut. Trzy kwarty przegrał jedynie różnicą dwóch punktów. O wszystkim rozstrzygnęła trzecia część tego pojedynku, wygrana przez gorzowianki wyraźniej - 25:15.

Tradycyjnie już zespół z dołu tabeli EBLK nie miał recepty na naszą Kahleah Copper. Amerykanka zdobyła 30 pkt, trafiła 11 z 17 rzutów. Do tego dołożyła 10 zbiórek i 3 asysty. Z tego wyszła imponująca efektywność gry 37. Wyraźnie skorzystaliśmy również z naszych przewag pod koszami. Wygraliśmy zbiórki 46:25. Zdobywając głównie punkty z pola trzech sekund (aż 60), gorzowskie koszykarki miały świetną skuteczność - ponad 56 procent.

- Takie mecze w tej lidze musimy wygrywać i ten plan zrealizowaliśmy. Zadecydowały o tym nasze indywidualności - podsumował nasz trener Dariusz Maciejewski.

Kolejny mecz ligowy zagramy w najbliższą środę 11 grudnia z AZS w Poznaniu. Rywalki do tej pory wygrały trzy spotkania.

COSINUSMED WIDZEW ŁÓDŹ - POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA GORZÓW 77:93

KWARTY: 21:23, 23:25, 15:25, 18:20.

WIDZEW: Emery 21 (2x3), Gala 17 (2), Vucković 15 (1), Gertchen 8 (1), Drop 6 oraz Biłocerkiwśka 4, Kudelska 3 (1), Jasnowska 2, Bandoch 1, Stępień.

POLSKASTREFAINWESTYCJI: Copper 30 (1x3), Green 22, Prezelj 10 (1), Juskaite 5 (1), Dźwigalska oraz Jackson 14, Maiga 10, Kaczmarczyk 2, Keller, Duchnowska, Matkowska.

WYNIKI Z 10. KOLEJKI:

CosinusMed Widzew Łódź - POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA GORZÓW 77:93, Arka Gdynia - Enea AZS Poznań 72:45, Pszczółka AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 61:56, AZS Uniwersytet Gdański - Artego Bydgoszcz 59:75, DGT Politechnika Gdańska - Wisła Kraków 70:63, CCC Polkowice - Energa Toruń 82:58.

• 12. AZS Uniwersytet Gdański 10 10 556:777

Osiem czołowych drużyn po fazie zasadniczej zagra w play-off o mistrzostwo Polski. Zespoły z miejsc 9-12 zakończą sezon, ostatnia z nich utraci prawo gry w EBLK w sezonie 2020/21.