Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To jedna z piękniejszych tras w gorzowskim biegowym cyklu. Ciekawa dla obserwatorów, bo można oglądać postępy startujących w różnych miejscach, w tym roku nieco mniej wymagająca, z bardziej łagodnym podbiegiem, który rywalizujący pokonali dwa razy.

8 grudnia 2019 r. Trzeci bieg cyklu Biegowe Grand Prix Gorzowa, sezon 2019/208 grudnia 2019 r. Trzeci bieg cyklu Biegowe Grand Prix Gorzowa, sezon 2019/20 FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ

Dawno nie oglądaliśmy tak zaciętej rywalizacji u kobiet. Przez cały dystans Agata Smolińska z Chwałowic koło Bogdańca i gorzowianka Joanna Świątkowska biegły razem. W końcu stoczyły zacięty pojedynek na finiszu, gdzie minimalnie lepsza była pani Agata.

- To prawda, że przez cały czas biegłyśmy razem, gdy tylko rywalka mnie naciskała, starałam się odeprzeć ten atak. Cieszę się, że udawało się to aż do samego końca. Z pewnością taka rywalizacja motywuje, to musiało mieć wpływ na nasze dzisiejsze wyniki - powiedziała zwyciężczyni, która tuż za metą wyściskała się z panią Joasią. Uwielbiamy klimat tego Grand Prix. Na trasie walka z czasem, ze swoimi słabościami, a na mecie wielka, biegowa rodzina.

Trzecie miejsce zajęła Iwona Kunik, a czwarte Weronika Król. Cztery najlepsze zawodniczki przez większość dystansu biegły ze sobą w kontakcie.

8 grudnia 2019 r. Trzeci bieg cyklu Biegowe Grand Prix Gorzowa, sezon 2019/208 grudnia 2019 r. Trzeci bieg cyklu Biegowe Grand Prix Gorzowa, sezon 2019/20 FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ

U panów na trasę GP wrócił najlepszy w pierwszym biegu Szymon Belgrau (Międzyrzecz, Ivolt Team) i to był pokaz jego siły. 25-latek - urodziny ma za tydzień - uciekł wszystkim od startu, finiszował w takim tempie, jakby to był sprint. Wykręcił świetny czas - 15 minut i 36 sekund.

- Pojawię się na pewno na kolejnych biegach, bo chcę mieć w kolekcji zwycięstwo w tym cyklu. Dziś rywale nie naciskali, ale jestem pewien, że w kolejnych miesiącach jeszcze powalczą. Zacząłem już przygotowania do marcowego półmaratonu i taki start, z mocnym finiszem, bardzo przydaje się w treningu - opowiadał Belgrau.

Drugie miejsce zajęli Jakub Czyżewski, trzecie Damian Czernicki, a czwarte Adam Kuś.

Pełne wyniki trzeciego biegu w sezonie 2019/20 znajdziecie pod tym linkiem.

Warunkiem znalezienia się w klasyfikacji końcowej Biegowego Grand Prix Gorzowa jest udział w co najmniej czterech z sześciu biegów.

TERMINY BIEGOWEGO GP GORZOWA W SEZONIE 2019/20:

  • 12 stycznia 2020 r.
  • 9 lutego 2020 r.
  • 8 marca 2020 r.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.