Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na handlarza narkotykami gorzowscy policjanci mieli oko od dłuższego czasu. Zaskoczony mężczyzna wpadł w ręce mundurowych podczas rutynowej kontroli drogowej. Ci postanowili sprawdzić, czy nie trzyma żadnych "dragów" w domu.

Okazało się, że narkotyków w mieszkaniu gorzowianina nie brakuje.

- W pomieszczeniu, w którym później policjanci prowadzili dalsze czynności, znaleźli oni blisko 33 tys. tabletek ecstasy oraz 2 kg innych substancji, które poddane zostaną profesjonalnej ekspertyzie, aby dokładnie poznać ich skład. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to ponad 15 kg - informuje nadkomisarz Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Śledczy podejrzewają, że nielegalne używki trafiły do Polski z krajów Europy Zachodniej. Dilerowi postawiono zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi mu do 12 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.