Wyjątkowy był już ostatni mecz w hali pierwszego ogólniaka, gdzie unihokeiści Floorball ograli aktualnych mistrzów Polski, Górali Nowy Targ 7:1. Tamto spotkanie dla naszego wychowanka, bramkarza Macieja Jastrzębskiego było jak derby, bo przecież wiele ostatnich sezonów przed powrotem do Gorzowa, z powodzeniem grał dla drugiej nowotarskiej drużyny.

– Teraz ruszamy na mecz z Szarotką, to są dopiero emocje – przyznał Jastrzębski. – Nigdy nie zapomnę, jak ten klub pomógł mi w seniorskim rozwoju.

Dziś Maciek znów broni dla nas i za każdym razem pokazuje, co znaczy klasowy zawodnik na tej pozycji w unihokeju. W spotkaniu z Szarotką został wybrany MVP, ale najpierw ten wyjazd wcale nam się tak dobrze nie układał.

Przegrywaliśmy 0:3, a w połowie drugiej tercji nawet 1:4. – Kolejne, tracone gole wcale nas nie budziły – opowiadał gorzowianin Wojciech Bojko dla oficjalnego profilu UKS Floorball Gorzów. – Mieliśmy swoje okazje, ale nie udawało nam się umieścić piłeczki w bramce rywala. Rezygnacji wcale jednak nie było. W szatni przegadaliśmy parę sytuacji i z podniesionymi głowami zaczęliśmy gonić wynik. Wyrównaliśmy, a dogrywka była szalona, gdzie ostatecznie obie strony nic nie straciły. Jakie to było 10 minut pokazuje obrona Pawła Kleinhardta, który dosłownie wybił piłkę z kija w locie. Czegoś takiego nigdy nie widziałem. Czułem, że rzuty karne będą formalnością, bo w bramce mamy legendę polskiego unihokeja Maćka Jastrzębskiego.

Gola na wagę dwóch punktów meczowych zdobył Damian Domański. Kolejne spotkanie nasza drużyna zagra na początku grudnia w Łochowie. Będzie to ostatni pojedynek ligowy gorzowian w tym roku.

GORĄCY POTOK SZAROTKA NOWY TARG – I LO UKS FLOORBALL GORZÓW po rzutach karnych 4:5

TERCJE: 2:0, 2:2, 0:2. DOGRYWKA: 0:0. RZUTY KARNE: 0:1.

FLOORBALL: Jastrzębski – Bojko 2, Łata 1, Helman 1, Wójcik, Łukaszewski, Połomka, P. Kleinhardt, D. Chochowski, Krawczyk, J. Kleinhardt, Panek, Kaczmarek, Domański, M. Chochowski, Popiołkowski.

WYNIKI Z 7. KOLEJKI:

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 4:5, Górale Nowy Targ – Travel.pl Wilki Sanok 5:4, Absolwent Siedlec – Olimpia Osowa Gdańsk 3:9, TLU Kala-Izolacje Toruń – Pionier Tychy 6:4.

• 14. Prus Żary 5 0 9:63

Po rozegraniu przez każdą drużynę 13 meczów, cztery najlepsze zagrają w play-off o mistrzostwo Polski, a osiem czołowych ekip pozostanie w ekstraklasie na następny sezon.