Od ronda Europejskiego w kierunku ulicy Berlińskiej wykonawca inwestycji buduje chodnik i ścieżkę rowerową. Poszerzana jest też południowa strona jezdni. Tamtędy będziemy jeździć później podczas budowy dodatkowych pasów drogi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jezdnia ul. Myśliborskiej (od strony południowej) jest poszerzana na odcinku ok. 1,2 km. To tu poprowadzony zostanie ruch podczas kolejnych etapów robót.

W tej chwili prace prowadzone są jeszcze poza jezdnią. Wykonane są wykopy pod zbiorniki retencyjne oraz zredukowano część drzew kolidujących z inwestycją. Wcześniej zostały zbadane pod kątem obecności gatunków chronionych.

W wyniku inwestycji droga wojewódzka zostanie rozbudowana do drogi dwujezdniowej o czterech pasach ruchu (po dwa pasy ruchu w każdym kierunku).

Przedsmak tego, jak będziemy za rok jeździć ul. Myśliborską, mamy już na zbudowanym wcześniej 600-metrowym odcinku od ronda Myśliborskiego do ul. Chorwackiej. Teraz trwają prace związane z pozostałym fragmentem o długości ok. 2 km, aż do węzła S3.

Jezdnie zostaną od siebie oddzielone nieutwardzonym pasem rozdziału. Zaprojektowano na tym odcinku dwa ronda na przecięciach osi drogi wojewódzkiej z istniejącymi drogami publicznymi: ul. Dobrą i ul. Mironicką oraz planowaną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego drogą gminną do obsługi przyległych terenów (ul. Berlińska). Wybudowane zostaną też odcinki piesze oraz ciągi rowerowe dwukierunkowe wzdłuż rozbudowywanej ul. Myśliborskiej i budowanych odcinków wlotowych ulic bocznych, a także droga pieszo-rowerowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Dobrą do skrzyżowania z ul. Berlińską.

Inwestycja obejmuje również budowę zatok autobusowych, zjazdów na posesje, kanalizacji deszczowej, otwartego zbiornika retencyjnego wód opadowych w obszarze skrzyżowania ul. Szczecińska/Myśliborska i Dobra/Mironicka, oświetlenia drogowego.

Rozbudowa drogi potrwa do końca listopada 2020 r. Będzie kosztować ok. 18 mln zł, z czego połowa pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem