Niemal 21 mln zł dofinansowania na zakup ośmiu autobusów elektrycznych oraz stacje ładowania pojazdów otrzyma Gorzów z funduszy unijnych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów dostanie pieniądze z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 przeznaczone na rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Całkowity koszt inwestycji to nieco ponad 30 mln zł.

Projekt wyposażenia komunikacji miejskiej w pojazdy elektryczne zostanie zrealizowany wspólnie przez miasto i gorzowski Miejski Zakład Komunikacji. Dotacja pozwoli na zakup ośmiu autobusów elektrycznych, o zużyciu energii elektrycznej 1 kWh/km. Autobusy będą obsługiwały linie nr 124, 125 i 126.

Stacje do ładowania elektrycznych pojazdów zostaną umiejscowione w zajezdni MZK Gorzów Wielkopolski przy ul. Kostrzyńskiej 46, na pograniczu dzielnic Wieprzyce i osiedle Słoneczne. Dodatkowo stacje ładowania powstaną na pętlach przy ul. Dekerta, Śląskiej oraz Marcinkowskiego.

Autobusy elektryczne zastąpią część taboru pojazdów autobusowych napędzanych olejem napędowym. Są to linie autobusowe: nr 124 – cztery autobusy elektryczne z 6 obsługujących tę linię, 125 – 3 autobusy elektryczne (wymiana całego taboru) oraz 126 – jeden autobus elektryczny z 6 obsługujących tę linię. Pozostałe autobusy na liniach będą pojazdami spełniającymi normę emisji EURO VI.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem