W sobotę w Jazz Clubie pod Filarami koncert amerykańskiego saksofonisty Erica Marienthala i słowackiego trio AMC.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Eric Marienthal to jeden z najbardziej rozpoznawalnych saksofonistów jazzowych na świecie. Wydał 10 albumów i wystąpił w setkach nagrań z innymi muzykami. Koncertował w ponad 60 miejscach na świecie. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Elton John, Barbra Streisand, Billy Joel, Stevie Wonder, B.B. King, Ramsey Lewis, Patti LaBelle, Olivia Newton-John, Jeff Lorber i wieloma innymi. Jest wykonawcą przewodniego tematu serialu „Moda na sukces” oraz autorem trzech podręczników do gry na saksofonie i nauczycielem akademickim.

Wystąpi z AMC Trio, a AMC to pianista Peter Adamkowicz, Martin Marinczak (gitara basowa) i Stanislaw Cwanciger (perkusja). Do tego składu dołącza jeszcze gitarzysta Samuel Marinczak. Trio wypracowało swoje własne, bardzo charakterystyczne brzmienie oraz muzyczny styl. Muzyka głęboko zakorzeniona w słowackiej kulturze wyraźnie niesie również wartości uniwersalne.

Eric Marienthal & AMC Trio + Samuel Marinczak, w sobotę w Jazz Clubie Pod Filarami, godz. 19.30. Bilety: 80 zł, 30 zł szkolny/studencki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej