Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ożywili ducha wielkiego Stilonu – tak podsumowaliśmy debiutancki sezon Alfy w ekstraklasie, gdzie gorzowianie skończyli na czwartym miejscu. Byliśmy waterpolową potęgą w latach 80. i 90. To wtedy stilonowcy skompletowali aż 15 tytułów mistrzowskich. Ostatnie lata to dominacja zespołu łódzkiego, który właśnie zrównał się z nami w ilości złotych ligowych medali.

– Łódź dalej będzie piekielnie silna, ale myślę, że nasza moc pójdzie w górę i powalczymy w nadchodzącym sezonie z każdym przeciwnikiem – zapowiedział trener Alfy Jacek Osiński.

Od zawsze mieliśmy patent na szkolenie młodzieży, to była świetna, sportowa alternatywa w Gorzowie, ale seniorskie drużyny zasilaliśmy talentami w innych miastach. Alfa to zmieniła. Namówiła do powrotu niektórych wychowanków, postawiła na złotych chłopaków z mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. Plan się powiódł, bo wcale w elitarnym debiucie nie byliśmy tacy ostatni, także wygrywaliśmy.

Do sezonu 2019/20 startujemy właściwie w niezmienionym składzie, choć... – Mamy egzotyczne wzmocnienie – mówił trener Osiński. – Liczę, że Egipcjanin pomoże nam w osiągnięciu celów.

Z Ahmedem Abbasem Tawfikiem, waterpolowym obieżyświatem, mamy powalczyć nawet o podium. Tradycyjnie już gorzowska drużyna może liczyć na wsparcie sporej grupy kibiców, którzy regularnie wypełniają trybuny Słowianki. Wstęp jest bezpłatny.

Do tej pory Polonia Bytom (tam gra młodszy brat naszego Egipcjanina) dwa razy rozgromiła Waterpolo Poznań 21:2 i 19:6, a Arkonia Szczecin wysoko przegrywała na swoim basenie z ŁSTW Łódź 3:29 i 2:26. W najbliższy weekend odbędzie się już pełna kolejka.

Alfa Job HR Gorzów – tak się będziemy nazywać, promując sponsora klubu – zaczyna od beniaminka KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (dziewięciokrotny mistrz kraju, ostatni raz w 2001 r.). Rywale wygrali pierwszą ligę, byli gorsi w barażach, ale Legia Warszawa ostatecznie wycofała się z gry w ekstraklasie. Skład KSZO jest głównie oparty na aktualnych mistrzach Polski juniorów młodszych.

Obie ekipy zmierzyły się przed sezonem na turnieju Malta Water Polo Cup w Poznaniu. Tam padł remis 14:14. Ostatecznie gorzowianie wygrali te zmagania. Przełożyli mecze 1. kolejki z Arkonią, bo spora część naszej drużyny, wraz z trenerem Osińskim, brała udział w międzynarodowym turnieju w Wilnie.

KOŃCOWA TABELA EKSTRAKLASY WATERPOLO W SEZONIE 2018/19:

  • 1. ŁSTW Łódź 20 52 270:164
  • 2. WTS Polonia Bytom 20 42 237:157
  • 3. Arkonia Szczecin 20 33 217:179
  • 4. ALFA Gorzów 20 30 194:209
  • 5. Waterpolo Poznań 20 20 177:260
  • 6. Legia Warszawa 20 3 175:301
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.