Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w domku letniskowym nad jeziorem posiadał 1,5 kg narkotyków. 13 słoików wypełnionych suszem zostało zabezpieczonych. 60-latek usłyszał trzy zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mężczyznę zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Wcześniej ustalili, że 60-latek przebywający w domku nad jeziorem może posiadać marihuanę, którą zamierza sprzedać.

– Zabezpieczono 13 słoików, w których nie było przetworów na zimę, a po brzegi zostały wypełnione suszem roślinnym – opowiadała st. asp. Justyna Łętowska z KPP w Międzyrzeczu. – Wstępny wynik testera narkotykowego wskazał obecność THC. Waga zabezpieczonego suszu to ponad 1,5 kg.

60-latek z Polkowic usłyszał trzy zarzuty: posiadania znacznej ilości środków odurzających, próby wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środka odurzającego oraz udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu sąd aresztował mężczyznę na miesiąc. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej