Kobieta miała najpierw używać wobec obcokrajowca obraźliwych słów i skłaniać do opuszczenia Polski, a następnie uderzyć go w twarz i zabrać saszetkę, gdzie było 500 euro. Napastniczka została zatrzymana, grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W miniony piątek, 25 października dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o tym, że na ul. Kolejowej został pobity mężczyzna.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 31-letni obywatel Indii został zaatakowany przez nieznaną kobietę – opowiadał sierż. szt. Mateusz Sławek z zespołu prasowego KWP w Gorzowie. – Początkowo używała ona wobec niego wulgarnych słów i znieważała na tle narodowościowym. Miała skłaniać 31-latka do opuszczenia Polski. W pewnym momencie 24-latka uderzyła mężczyznę w twarz i gdy ten upadł, zabrała mu saszetkę z 500 euro, po czym uciekła.

Pokrzywdzony z obrażeniami twarzy trafił do szpitala, a sprawą zajęli się policjanci, którzy bardzo szybko wytypowali podejrzaną. Kilka ulic dalej zauważyli kobietę, która widząc funkcjonariuszy próbowała ukryć się w jednym z mieszkań. Szybko jednak została zatrzymana.

24-latka została przesłuchana i przedstawiono jej zarzut rozboju oraz znieważenia na tle narodowościowym. Do tych zarzutów się nie przyznaje. Policja oraz prokuratura będą wnioskować do sądu o zastosowanie wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej