Brittany Boyd urodziła się w czerwcu 1993 r., a Tiffany Mitchell ponad rok później, ale obie Amerykanki bardzo wiele łączy. Obie mają po 175 cm wzrostu, rozegrały dokładnie tyle samo meczów w WNBA (po 128 spotkań). Są motorem napędowym izraelskiej drużyny z Ramli, z którą zagramy w czwartek na wyjeździe drugi pojedynek w ramach fazy grupowej rozgrywek EuroCup.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– To może być bardzo istotny, a może i nawet decydujący mecz w kontekście awansu do dalszych, pucharowych zmagań – zakłada trener gorzowianek Dariusz Maciejewski.

Faktycznie, wszystkie pojedynki naszej drużyny z Turczynkami i Izraelkami, wyglądają na kluczowe, a jeśli ktoś wyszarpie sukces na wyjeździe, to już właściwie będzie mógł myśleć o rozstawieniu w fazie play-off EuroCup. Wpadki z Czeszkami z Brna być nie może, to zdecydowanie najsłabszy zespół w grupie A.

My otworzyliśmy zmagania od wygranej z Brnem 93:57, a mistrzynie Izraela aż 64:91 przegrały w Turcji. Rozgrywki ligowe Ramla zacznie dopiero 28 października, a więc słabą skuteczność (ledwie 28,4 procenta), czy znikomą liczbę asyst (tylko osiem) można jakoś zrozumieć. Nawet najlepszy trening nie zastąpi porządnego przetarcia w meczu o stawkę.

Zakładamy, że u siebie ekipa z Izraela będzie znacznie groźniejsza. Mitchell i Boyd to z pewnością koszykarki ze znakiem jakości, skoro od lat chcą je w WNBA. Ciekawym wzmocnieniem jest także, urodzona w Nowym Sadzie Tijana Krivacevic. Serbka, która posiada również węgierskie obywatelstwo, ma za sobą bardzo przyzwoity sezon w Turcji. Mierząca 192 cm zawodniczka, grała w poprzednim rozgrywkach dla Botasu, w siedmiu meczach w EuroCup występowała średnio przez prawie 24 minuty, zdobywała 8,9 pkt ze skutecznością 53 proc. Do tego dokładała 5 zbiórek. Teraz w barwach Ramli zagra nie tylko przeciwko gorzowiankom, ale także sprawdzi aktualną jakość swojego poprzedniego zespołu.

PROGRAM 2. KOLEJKI W GRUPIE A:

środa 23 października

godz. 18 KP Brno (Czechy) – Botas SK Ankara (Turcja)

czwartek 24 października

godz. 18 Neve David Ramla (Izrael) – INVESTINTHEWEST ENEA GORZÓW

  • 1. INVESTINTHEWEST 1 2 93:57
  • 2. Botas SK Ankara 1 2 91:64
  • 3. Neve David Ramla 1 1 64:91
  • 4. KP Brno 1 1 57:93

Dwie czołowe drużyny awansują do fazy play-off oraz dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc z pierwszej konferencji, czyli z grup od A do E.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

czwartek 31 października

godz. 18 INVESTINTHEWEST ENEA GORZÓW – Botas SK Ankara (Turcja)

godz. 18 Neve David Ramla (Izrael) – KP Brno (Czechy)

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej