Gwiazdą piątkowego koncertu na Festiwalu Muzyki Współczesnej będzie znakomity polski akordeonista Marcin Wyrostek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Marcin Wyrostek jest zwycięzcą drugiej edycji programu „Mam talent” (w 2009 r.), wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jego najnowsza płyta POLACC wpisuje się w hasło tegorocznej edycji festiwalu: Sekwencje polskie.

To muzyka, w której rozmaite motywy POL-skości połączył wspólny ACC-ordeonowy mianownik. Będą utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską oraz polskimi tańcami ludowymi; a także dzieła mistrzów: Kilara, Szymanowskiego, tematy z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70. i największe hity Marcina Wyrostka i zespołu Corazon. Artystom towarzyszy Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod dyr. Andrzeja Borzyma jr.

Koncert POLACC w piątek, godz. 19 w Filharmonii Gorzowskiej, bilety 80 zł. Kolejne wydarzenia festiwalu to: balet „Polka” w niedzielę, godz. 17 oraz film „Wojciech Kilar – między awangardą a Hollywood” w Kinie 60 Krzeseł w środę, godz. 18.30.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem