Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na Władysława Komarnickiego (KO) zagłosowało 69 298 wyborców, czyli 42,22 proc. Tym samym swoich konkurentów zostawił daleko w tyle. Na Marka Surmacza głosowały 48 062 osoby, czyli 29,28 proc, a Anna Synowiec zebrała 23,41 proc głosów. Janusza Maksymowicza poparło zaledwie 5,09 proc. głosujących.

W Lubuskiem były do wzięcia trzy mandaty do Senatu. Na południu jeden z nich zgarnął Wadim Tyszkiewicz (51,9 proc. głosów).

Walka trwa jeszcze w środkowej części województwa, czyli okręgu obejmującym Zieloną Górę, Krosno i Świebodzin. PKW jeszcze nie podaje pełnych wyników, ale zdecydowanie prowadzi tam Robert Dowhan (Koalicja Obywatelska). Biznesmen zebrał dotąd 63 proc. głosów, podczas gdy jego rywal Zbigniew Kościk (PiS) pozostałe 37 proc. (wg. danych ze 124 na 215 komisji).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.